SmVaK Ostrava po sedmé podpoří zaměstnance aktivní v neziskové sféře

  • 13. ledna 2022,
  • 14:33,
  • PR

V programu Plaveme v tom spolu! pro zaměstnance, kteří usilují o zvýšení kvality života ve svém regionu aktivitou v neziskovém sektoru, rozdělí vodaři opět 250 000 korun

K více než 110 projektům neziskových organizací, v nichž působí zaměstnanci SmVaK Ostrava, podpořeným v minulých šesti letech, se přidají v roce 2022 další, které získají prostředky na užitečné, přínosné a zajímavé projekty. Vodárenská společnost potvrzuje, že si váží zaměstnanců, kteří se ve volném čase a obvykle bez nároku na odměnu věnují obecně prospěšným aktivitám. Uvědomuje si, že si tito lidé zaslouží podporu. Proto již po sedmé vyhlásila grantový program Plaveme v tom spolu!

„Podpora v minulosti směřovala do programů pro volnočasové a sportovní aktivity dětí a mládeže, do ochrany přírody a ekologie, ale také například do kultury a bezpečnostně-sociální oblasti pro hendikepované, nebo seniory. Pustili jsme se do tohoto programu před sedmi lety a neměli přesnou představu, jakým směrem se bude z hlediska zaměření ubírat. Musím říct, že si vážím toho, že díky naší podpoře, ale především aktivní volnočasové činnosti kolegů byla realizována řada projektů, které pomáhají zlepšovat kvalitu života, jsou v mnoha oblastech užitečné a také přinášejí radost. Lidé, kteří jim pomáhají na svět, o tom, jak prožít život aktivněji, smysluplněji nebo veseleji pouze neteoretizují, ale sami k tomu elánem, nasazením a aktivitou přispívají. Za to si zaslouží respekt,“ říká generální ředitel SmVaK Ostrava Anatol Pšenička.

Program lze podle Pšeničky shrnout do jednoduchého motta - Z malých kapek dobrých nápadů vzniká moře užitečných věcí. A to se každý rok znovu a znovu potvrzuje. „A to i přesto, že v uplynulých dvou letech možnost realizace řady projektů ovlivnila epidemiologická situace. Dalo se velmi obtížně plánovat, která akce může proběhnout, a za jakých podmínek je to vůbec možné. Často se muselo improvizovat, měnily se plány a přijímala dodatečná opatření, aby mohly být akce realizovány. Pevně věřím, že letošní rok bude díky pokračujícímu očkování v naší zemi v tomto ohledu předvídatelnější. Ačkoliv epidemiologická situace zůstává nadále křehká a obtížně se predikuje další vývoj především s ohledem na stále se objevující nové mutace a varianty koronaviru. V současnosti jde především o variantu omikron,“ říká Anatol Pšenička.

Pomoc získaly například Klub bechtěreviků ČR, spolek ITY ze Starého Jičína na nákup technického vybavení respitního centra, spolek MIKASA pomáhající rodinám s dětmi s autismem nebo ADRA na nákup užitkového vozu. Podpořeny byly také aktivity dobrovolných hasičů v Bohumíně – Kopytově nebo Českém Těšíně – Mostech. Technické vybavení si díky programu mohli koupit také sportovní a záchranářští kynologové. Podpořeny byly také letní tábory, které se musely konat v důsledku pandemické situace za přísných hygienických podmínek, nebo sportovní kluby mládeže (fotbal, badminton, stolní tenis…).

Zaměstnanci SmVaK Ostrava mohou podávat žádosti od 10. do 31. ledna. V polovině února bude po projednání doručených projektů oznámeno, které organizace podporu získají. Zaměstnanci v roce 2021 předložili 22 projektů s celkovými rozpočty v úhrnné výši 2 021 158 Kč. Požadovaná výše podpory činila 449 600 Kč. Komise doporučila podporu vybraných projektů v celkové výši 250 000 Kč.

Za dobu existence programu bylo mezi neziskové organizace rozděleno zhruba jeden a čtvrt milionu korun.Lakostav družstvo, Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

LXM Group a. s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 28 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků