ČPZP nově přispěje na terapii a opět navyšuje příspěvky

  • 18. ledna 2022,
  • 10:40,
  • PR

Novým příspěvkem na terapii rázovou vlnou obohatila letošní nabídku svých preventivních programů Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP). U programu Manažerka mateřství a dalších tří oblíbených programů se příspěvky zvyšují. Čerpat finanční benefity u ČPZP lze i elektronicky, tedy bez nutnosti navštívit pobočku.

„Na podporu prevence závažných onemocnění a na zdravý způsob života našich klientů jsme pro rok 2022 vyčlenili 290 milionů Kč. To je o přibližně o 10 milionů Kč více, než kolik jsme podle zatím předběžných výsledků přispěli našim pojištěncům na prevenci v roce 2021. Pro letošní rok jsme opět zavedli nové programy a zvýšili příspěvky. Například v rámci nového programu Rázová vlna lze na tuto rehabilitační metodu čerpat až 500 Kč. Rovněž jsme rozšířili možnosti využití příspěvku u některých stávajících programů. Další preventivní programy jsme zpřístupnili širším věkovým skupinám,“ uvádí tisková mluvčí pojišťovny Elenka Mazurová.

Program Duševní zdraví je už i pro děti od 7 let, letní tábory pro děti již od 3 let

Rozšíření nabídky pro více věkových skupin se dotklo dvou programů. Program Duševní zdraví, kde ČPZP přispívá na psychosociální intervenci u psychoterapeuta částkou až 2 500 Kč, je nově určen také pro děti od 7 let věku. Dále byla snížena věková hranice u programu Letní tábory, takže příspěvek až 1 500 Kč se nově vztahuje na letní tábory dětí již od 3 let.

Navýšení příspěvku se týká hned čtyř programů, které jsou u klientů oblíbené. „U programu Manažerka mateřství se příspěvek ČPZP zvyšuje na 2 500 Kč z dosavadních 2 000 Kč. Senioři od 65 let mohou nyní čerpat na doplňky stravy 500 Kč, což je o stokorunu více než loni. U programu Rovnátka se příspěvek zdvojnásobil na 1 000 Kč a u programu Školky a školy v přírodě se zvýšil na 500 z dosavadních 300 Kč,“ popisuje mluvčí Mazurová.

Dále Česká průmyslová zdravotní pojišťovna rozšířila možnosti využití příspěvku u stávajících programů. U programu Žena po porodu lze příspěvek lze nově využít i na zakoupení dětských inhalátorů, zatímco u programu Laserové operace očí došlo k rozšíření možností čerpání i na operaci šedého zákalu laserem.

Třetí největší zdravotní pojišťovna v ČR má ve své nabídce klientům dlouhodobě programy zaměřené na prevenci závažných civilizačních onemocnění. Patří sem například příspěvek na očkování, screeningové vyšetření v těhotenství, preventivní komplexní onkologickou prohlídku, příspěvek pro diabetiky aj. Podporu zdravého životního stylu pojištěnců pak představují příspěvky na sport. U dětí se jedná o příspěvek na sportovní kroužky (až 500 Kč), na organizované plavecké kurzy (až 1 000 Kč), u dospělých je v nabídce příspěvek na pravidelnou pohybovou aktivitu (až 700 Kč). Ve svých preventivních programech ČPZP pamatuje i na dárce krve a krevní plazmy.

Bonus Plus, to je až 500 Kč ročně navíc

Klienti ČPZP také mohou využít až 500 Kč ročně, a to v rámci doplňkového preventivního programu Bonus Plus. Příspěvek z tohoto programu, který je zároveň motivací k preventivním prohlídkám, pak lze využít na dentální hygienu, na zdravotní služby nehrazené z veřejného zdravotního pojištění, na léčebné kúry a procedury v lázeňských zařízeních, na výživu pro děti, na ústní hygienu – zde maximálně 250 Kč, a na nadstandardní pokoj při porodu.

Stačí vyfotit doklad a poslat mobilem k proplacení

Pro čerpání příspěvku u ČPZP není nutná osobní návštěva pobočky. O příspěvek z preventivních programů lze totiž požádat jednoduše elektronicky prostřednictvím mobilní aplikace Zdraví v mobilu nebo v Elektronické přepážce. „Princip je jednoduchý – pojištěnec vyfotí doklad o úhradě a případně další doklady, pokud jsou vyžadovány u jednotlivých programů, zadá číslo svého bankovního účtu a odešle svůj požadavek ke zpracování,“ dodává mluvčí pojišťovny.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna registruje téměř 1,3 milionu klientů. Třetí největší zdravotní pojišťovna v zemi má více než sto poboček po celé republice. Klientům spolu s dostupnou a kvalitní zdravotní péčí nabízí atraktivní příspěvky a programy plné výhod, slev a bonusů.CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Břidličná
Břidličná
od 17 900 do 17 900 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - Jablunkov
Jablunkov
od 8 100 Kč/měsíc

Detail

GADO, s.r.o. - pracoviště Lidl Kravaře
Kravaře
od 107 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků