Oba jsou ve svém oboru mistry svých nástrojů, mají za sebou řady nahrávek, účinkování s předními orchestry i laureátství v různých soutěžích. Věnují se své práci s potěšením a to je na jejich koncertech vidět i slyšet.
Igor Františák (1974) - klarinet
V letech 1989 - 1995 studoval na konzervatoři v Ostravě v klarinetové třídě doc. Valtra Vítka, u něhož pokračoval na umělecko-pedagogické katedře Ostravské univerzity. V roce 2001 získal vládní stipendium na Norwegian Academy of Music, kde pracoval pod vedením Prof. Hanse Christiana Braeina. Zúčastnil se několika národních i mezinárodních soutěží, na kterých získal tato ocenění - Interpretační soutěž v Chomutově (ČR) 3. cena, Mezinárodní soutěž „Marco Fiorindo" v Turíně (Itálie) 3. cena. Jako sólista vystupoval s Janáčkovou filharmonií Ostrava, Slovenským komorním orchestrem Bohdana Warchala, Kurpfälzisches Kammerorchester Mannheim, Talichovým komorním orchestrem, Janáčkovým komorním orchestrem, Ensemble Ameropa, Camerata Janáček, Brněnskými komorními sólisty, Musici boemi, Pavel Haas kvartetem Bennewitzovým kvartetem, Zemlinského kvartetem, Talichovým kvartetem, Škampovým kvartetem, Wihanovým kvartetem, Wallingerovým kvartetem, Kubínovým kvartetem, Gideon triem a dalšími. Kromě sólových koncertů a recitálů vystupuje často jako komorní hráč v řadě souborů. Je zakládajícím členem Stadlerova klarinetového kvarteta a komorního souboru Ensemble Moravia, s nímž v roce 2002 získal 1. cenu na Mezinárodní soutěži komorní hudby „Marco Fiorindo" v Turíně. V poslední době se intenzivně věnuje studiu a provádění hudby druhé poloviny 20. století. Úzce spolupracuje s institutem a festivalem soudobé hudby Ostrava Days. Vedle hudby soudobé se v posledních letech zabývá také dobovou interpretací na chalumeaux, barokní klarinety a klasicistní klarinety. Jako hráč na tyto historické nástroje spolupracoval např. s Collegiem 1704, Collegiem Marianum či Musica Florea. V letech 2001 - 2003 vyučoval jako lektor na mezinárodních kurzech Ameropa v Praze. Od roku 2002 je každoročně spolupořadatelem a lektorem Mezinárodních interpretačních kurzů v Ostravě. V současnosti, vedle aktivní koncertní činnosti, působí jako odborný asistent hry na klarinet a komorní hry na Fakultě umění Ostravské univerzity.
Martin Kasík (1976) - klavír
Martin Kasík - vítěz jedné z nejprestižnějších světových soutěží Young Concert Artists Competition v New Yorku 1999 - se věnuje klavírní hře od 4 let. Vystudoval konzervatoř v Ostravě (Mgr. Monika Tugedliebová) a AMU v Praze pod vedením Prof. Ivana Klánského). Je vítězem mnoha domácích i mezinárodních soutěží, mj. soutěže Pražského Jara 1998, držitelem ceny Davidoff Prix 2000 pro nejlepšího českého interpreta do 28 let v oblasti klasické hudby a Ceny Harmonie pro nejúspěšnějšího mladého umělce za rok 2002. Koncertoval v řadě prestižních koncertních sálů Evropy (Sál Berlínské filharmonie, Tonhalle Zürich, Concertgebouw Amsterdam, De deolen Rotterdam, Finlandia Hall Helsinky, Auditorio di Barcelona aj.), Spojených států amerických (Weill Hall at Carnegie Hall, Alice Tully Hall and Avery Fisher hall v New Yorku, Kennedy Center Washington aj.), Japonska (Tokyo Suntory Hall), Tai - Wanu (Philharmonic hall), Singapuru (Singapore Victoria Concert Hall). Jako sólista vystupoval mj. s Chicago symphony orcestra, Minneapolis symphony orchestra, DSO Berlin, Tonhalle Zurich, Stuttgarter philharmoniker, Rotterdam symphonic orchestra, Helsinki philarmonic. Pravidelně spolupracuje s Českou filharmonií a Symfonickým orchestrem hl.města Prahy FOK, se kterými podnikl turné po USA a Japonsku. Martin Kasík vydal 6 CD ve spolupráci se společnostmi Supraphon a Arco Diva. Kromě koncertní činnosti vyučuje na Pražské konzervatoři a AMU.
Lístky je možno zakoupit v Ostravském informačním centru na Nádražní ulici nebo před koncertem na místě. Jste srdečně do prostor ČRO zváni.