Z původně malé regionální soutěže se postupem času stal stala velká událost. Pravidelně se na ni sjíždí desítky účastníků z celé republiky.
Marcela Mlčochová, Střední zemědělská škola a Obchodní akademie Bruntál: "Zúčastní se letos 26 škol, 83 žáků přijelo. Někteří z těch žáků se zúčastnili Mistrovství světa v Paříži. Jsou tu dokonce i žáci ze základních škol, jinak je soutěž určena pro žáky 3. ročníků středních škol a pro talentované mladší."
Barbora Stejskalová, členka reprezentačního družstva, Rožnov p.R.: "Já jsem byla absolutní mistryně světa za Peking, za rok 2009 v kategorii žáků a 2. vicemistryní v Paříži za kategorii juniorů. Je sedm disciplín, ve kterých se soutěží. Je tam opis, korektura textu, různé diktáty a korespondence a protokolování, což je úprava textu, kde se nejedná jenom o rychlost, ale i o to, jak člověk přemýšlí."
Karin Cieslarová, členka reprezentačního družstva, Karviná: "Já bych za svůj největší úspěch považovala, když jsem se stala absolutní vítězku v Paříži v kategorii juniorů. Já jsem musela projít celou výukou, školou ZAV. Ta má zhruba 2400 cvičení a postupně jsem se dopracovala až ke svojí rychlosti."
Jaroslav Zaviačič, lektor psaní na klávesnici, trenér reprezentačního družstva: "Je velkým problémem, že zde máme celou generaci inteligence, z níž devadesát procent lidí improvizovaně píše všemi dvěma. Tito, když se mají přeučovat, tak je to trochu větší námaha, než když se mladý člověk učí od začátku, ale ta individuální metoda, kterou mi i v národním družstvu používáme je natolik sofistikovaná, že po dvaceti třiceti hodinách nácviku se už vyplatí psát naslepo."
Člověk, který se naučí psát na klávesnici všemi deseti má oproti lidem datlujícím dvěma prsty obrovskou výhodu.
Jaroslav Zaviačič, lektor psaní na klávesnici, trenér reprezentačního družstva: "To nejpodstatnější je, že má hlavu čistou, volnou. My říkáme, že intelektuální kapacita při psaní všemi deseti nebo naslepo je stoprocentní, zatímco při psaní všema dvěma asi tak na třiceti procentech. Z tohoto důvodu chceme, aby se všichni naučili psát na stroji na klávesnici kvalitně."
Psaní na klávesnici by mělo být v dnešní době stejnou samozřejmostí, jako je psaní a čtení. Metoda ZAV, kterou používají i členové reprezentačního týmu, umožňuje zvládnout je na potřebné úrovni všem zájemcům.