Jindřich Štreit, tak jak je u něho obvyklé, zachycuje objektivem svého fotoaparátu citlivě a s pochopením každodenní život obyčejných lidí. Diváky mnohdy až zamrazí, když si na výstavě uvědomí, jak absurdní byla doba normalizace.
Anketa, návštěvníci výstavy: "Strašně se mi to líbí, někde se mi chce brečet, někde smát. Je to moc hezký a hlavně si člověk zavzpomíná. Že to takhle dřív vypadalo, než to zapomene." "Je to moc hezký, připomíná mi to všechny možný filmy - vesničku mou střediskovou a Hoří má panenko a všechno. Je to moc hezký." "Perfektní, super. Jsem rád, že jsem mohl přijet, že vyšel čas." "Je krásná, od pana Štreita je všechno milé."
Jindřich Štreit, fotograf: "Tentokrát vystavuji staronový soubor, protože tyto fotografie nikdy nebyly vystavené, i když vznikaly v této oblasti. Je to soubor, který vznikal do roku 1989, ale nikdy jsem ho nevystavoval, jsou to fotografie, které jsem nikdy nezařazoval do žádných cyklů. Jmenuje se to (Ab)normalizace."
Název vymyslel Ludvík Vaculík, kterého Jindřich Štreit požádal o úvod do knihy, která o výstavě vyšla.
Ne nadarmo se říká, že kovářova kobyla chodí bosa. Jindřich Štreit, ač v podstatě místní, v Bruntále dlouho nevystavoval.
Hana Garncarzová, ředitelka Muzea Bruntál: "Jsem moc ráda, že zase po několika letech Jindřich Štreit se objevuje ve výstavním programu Muzea v Bruntále jako vystavující umělec. Získali jsme výstavu, kterou připravilo Muzeum Kroměřížska ve spolupráci se Zlínským krajem."
Petr Rys (nez.), starosta Bruntálu: "Je evidentní, že výstava pana profesora Štreita je jednou z největších, která se tady na zámku koná. Na vernisáži jsem už dlouho nezažil tolik návštěvníků jako dneska a byť pan profesor bydlí na Sovinci,je určitě považován za Bruntaláka, určitě sem patří a svoji tvorbu sem směřuje."