Reklama

Recyklojízdě připravili na 1. ZŠ Jesenická velké uvítání

  • 17. června 2019,
  • 12:51,
  • Bruntál,
  • Karel Soukop

Jednou ze zastávek letošní recyklojízdy byla také bruntálská Základní škola Jesenická. Cílem Recyklojízdy je upozorňovat veřejnost na potřebu třídění baterií.

Reklama

Recyklojízda měla letos start v Českém Těšíně a cíl v Ostrově nad Ohří. Během jízdy přes celou republiku se zastaví v pětadvaceti městech. Během zastávek účastníci lidem vysvětlují, proč je třídění baterií důležité.

„Nebuďte líní, třiďte baterie, baterky do koše nepatří. Mluvíme s občany, mluvíme se školáky a vysvětlujeme jim, proč a jak mají třídit baterie,“ přibližuje mluvčí týmu Acobat Eva Gallatová.

Základní škola Jesenická je zaměřena na ekologii a třídění baterií je pro zdejší žáky samozřejmostí. To byl jeden z důvodů. Proč si ji recyklojízda zvolila za svou zastávku.

Anketa, žáci ZŠ Jesenická: „Sbíráme baterie celá třída. Sbíráme je postupně a zatím se nám v tom daří a chceme se co nejvíc zlepšit.“

„Ano, sbíráme baterie, házíme je do odběrových košů.“

„I doma i ve škole, do papírových krabic. Potom je sesypeme dohromady a zvážíme.“

„Naše škola je hrdá, že se se mohla zapojit do tady, těch baterií a věříme, že naše škola se tentokrát umístí na prvním místě.“

„My jsme škola ekologická, několik let už bojujeme o titul ekoškola, opakovaně jsme ho obhájili, takže pro nás je to super,“ doplňuje ředitelka ZŠ Jesenická Marcela Žáková.

„Školy v Bruntále jsou zapojené do tak zvaného Recyklohraní, včetně mateřských škol a tyto školy vlastně mají „ekocheesy“ , do kterých sbírají baterky. Nejlépe se umístila škola Petrin, Školní 2, která nasbírala za rok 2018 sto čtyřicet šest kilo baterií,“ hodnotí místostarosta Bruntálu Martin Henč (ANO).

Třídění baterií má vzestupný trend. V současnosti se recykluje zhruba polovina vysloužilých baterií.
Rodina Koláčkova s.r.o.
Bruntál
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Spolek Slezská republika
Bruntál
od 19 536 Kč do 21 000 Kč

Detail

COPRECI CZ, s.r.o.
Bruntál
od 16 050 Kč do 17 120 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu