Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Recyklojízdě připravili na 1. ZŠ Jesenická velké uvítání

  • Bruntál,

Jednou ze zastávek letošní recyklojízdy byla také bruntálská Základní škola Jesenická. Cílem Recyklojízdy je upozorňovat veřejnost na potřebu třídění baterií.

Recyklojízda měla letos start v Českém Těšíně a cíl v Ostrově nad Ohří. Během jízdy přes celou republiku se zastaví v pětadvaceti městech. Během zastávek účastníci lidem vysvětlují, proč je třídění baterií důležité.

„Nebuďte líní, třiďte baterie, baterky do koše nepatří. Mluvíme s občany, mluvíme se školáky a vysvětlujeme jim, proč a jak mají třídit baterie,“ přibližuje mluvčí týmu Acobat Eva Gallatová.

Základní škola Jesenická je zaměřena na ekologii a třídění baterií je pro zdejší žáky samozřejmostí. To byl jeden z důvodů. Proč si ji recyklojízda zvolila za svou zastávku.

Anketa, žáci ZŠ Jesenická: „Sbíráme baterie celá třída. Sbíráme je postupně a zatím se nám v tom daří a chceme se co nejvíc zlepšit.“

„Ano, sbíráme baterie, házíme je do odběrových košů.“

„I doma i ve škole, do papírových krabic. Potom je sesypeme dohromady a zvážíme.“

„Naše škola je hrdá, že se se mohla zapojit do tady, těch baterií a věříme, že naše škola se tentokrát umístí na prvním místě.“

„My jsme škola ekologická, několik let už bojujeme o titul ekoškola, opakovaně jsme ho obhájili, takže pro nás je to super,“ doplňuje ředitelka ZŠ Jesenická Marcela Žáková.

„Školy v Bruntále jsou zapojené do tak zvaného Recyklohraní, včetně mateřských škol a tyto školy vlastně mají „ekocheesy“ , do kterých sbírají baterky. Nejlépe se umístila škola Petrin, Školní 2, která nasbírala za rok 2018 sto čtyřicet šest kilo baterií,“ hodnotí místostarosta Bruntálu Martin Henč (ANO).

Třídění baterií má vzestupný trend. V současnosti se recykluje zhruba polovina vysloužilých baterií.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy