Improvizovaný vyšlapaný chodník se za deště měnil v blátivou, téměř neprůchodnou pěšinu. Zcela oprávněně se stával terčem časté kritiky. Situace mnoho let zůstávala stejná.
Jiří Ondrášek, tiskový mluvčí MěÚ Bruntál: "Důvodem, proč konstrukce dlouho nezačínala je fakt, že pozemek, respektive většina parcel, nebyla ve vlastnictví města. Byla ve vlastnictví státu, respektive úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. My jsme tímto úřadem dlouhá léta jednali o bezúplatném převodu, což se podařilo až letos, takže jsme letos na podzim mohli s úpravami začít."
Anketa, obyvatelé Bruntálu: "Já si myslím, že to bude dobrý. Bude to lepší něž to bylo, akorát nevím, kde budou kolotočáři." "Určitě ano. Hlavně když je tu den města, tak to bude k světu, k něčemu aspoň." "Já si myslím, že konečně se už pro to něco udělalo, aby ten chodník byl v pořádku."
Kolemjdoucí může zarážet poněkud netypický, na první pohled až nesmyslně zmatený tvar budovaného chodníku. Důvody jsou však zcela prosté.
Jiří Ondrášek, tiskový mluvčí MěÚ Bruntál: "Půdorysný tvar stavby nebyl zvolen samoúčelně, ale s ohledem na předpokládané parkové úpravy, které chceme zrealizovat prostřednictvím vnějších zdrojů, tedy chceme požádat o dotace na tyto parkové úpravy."
Nový chodník by měl být v každém případě hotový do příchodu zimy. Podle podmínek bezúplatného převodu musí být pozemky po dobu dvaceti let využité jako veřejné prostranství a veřejná zeleň.