Nárok na zlatou plaketu za 40 bezplatných odběrů krve získalo 45 dárců, na stříbrnou plaketu za 20 odběrů 70 a na bronzovou plaketu za 10 odběrů 120 dárců. Uděleny byly také zlaté kříže za 80 odběrů. Ty získalo osm dárců.
Jana Hadrová, lékařka transfúzní služby: "Jsme rádi za každého nového dárce, protože krev je léčivo, které je ničím nenahraditelné. Takže je potřebné, a v dnešní době obzvlášť, kdy je hodně autonehod a různých jiných, při kterých je potřeba, ale i pro pacienty s onemocněním krvetvorby, pro které je krev nutná."
Karla Sobotková, dárkyně krve: "Můj takový první impuls byl, že to potřeboval můj otec po velmi těžké operaci a tak jsem asi ve dvaceti letech začala. Dostanu kříž za 80 odběrů a teď mám asi 86 odběrů za sebou."
Lumír Hrbáč, dárce krve: "K dárcovství krve mě přivedla manželka, která dávala mnohem dřív, než já. Začal jsem na vojně a zůstal jsem u toho. Nemám žádné potíže, co se týká dárcovství krve. No už teď 92. odběr."
Bezplatné dárcovství krve se v tehdejším Československu začalo rozvíjet před více než padesáti lety. Okres Bruntál patřil vždy k nejúspěšnějším.
Ludmila Kainarová, lékařka: "To bylo už v roce 1960, začali jsme tam s těmi bezplatnými dárci krve. Samozřejmě jsme tam museli jít příkladem, Museli, chtěli jsme, aby se to rozvíjelo. Tak jsme jezdili na závody, na doly, v okolí Ostravy do JZD a ono se to dařilo."
Petr Vlk, lékař, viceprezident ČČK České republiky: "V rámci České republiky je náš Moravskoslezský kraj a potažmo i okres Bruntál na tom velice dobře. V Moravskoslezském kraji oceňujeme dárce nejvyššími stupni vyznamenání a to zlatými kříži 1. a 2. stupně a v rámci České republiky držíme prim."
Dárci krve se mohou stát zdraví lidé ve věku od 18 do 60 let. Před prvním odběrem by noví dárci měli navštívit svého lékaře, aby jejich zdravotní stav posoudil. Odběr krve nezanechává žádné zdravotní následky.