Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Participace pomůže ve Frýdku-Místku volnočasovému areálu i Rivieře

Frýdek-Místek připravuje vznik nového volnočasového areálu v ulici 28. října. Jeho podobu řeší hlavně s veřejností. Dále chce také jednat s místními o proměně nevzhledných lokalit na sídlišti Riviera. Participace tak dál zůstává jako důležitá metoda komunikace s veřejností.

V rámci projektu participace se už ve Frýdku-Místku podařilo vyjednat přeměnu oblíbené lokality Zátiší. Tam už i začaly první práce. Paralelně se mezitím podařilo během letošního roku rozběhnout jednání o podobě budoucího volnočasového areálu v ulici 28. října.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Tam už proběhlo několik setkání. Poslední setkání bylo takové bych řekl hodně vytížené, protože se tam dostavila početná skupina lezců. Ti přišli zase s návrhem obnovit lezeckou stěnu, ale ne tu původní, která tam byla taková gigantická, megalomanská, ale spíš v nějakém uměřeném měřítku, která by vyhovovala jejich zájmu. A my jsme řekli dobře, budeme o tom jednat. Takže oni by měli přijít s nějakým návrhem a my bychom ho tam potom zapracovali. Byl to jeden z takových největších požadavků nejpočetnější skupiny. Pak tam byly další návrhy. Od nějakých vodních prvků, byl tam stadion pro in-liny, ovál a další věci."

Všechny návrhy se aktuálně zpracovávají a výsledek návrhu by mohl být znám během prosince. Pak chce město udělat ještě další setkání a o definitivní podobě areálu by se mělo rozhodnout příští rok.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Dále chceme pokračovat v té komunikaci s občany na téma Riviera. Jsou tam plochy, občané nás už upozorňovali, my o tom víme. Jsou tam takové ty staré asfalty, které prorůstají trávou. Chceme to také zkulturnit a chceme tam dát nějaké mini hřiště. Do té doby, než budou ty konečné projektové dokumentace hotovy, což bude trvat nějakou dobu. A dneska už je zřejmé, že občané tam přivítají cokoliv, co odstraní ten stávající stav. Takže tam budou ty věci, které jsou běžně na těch sídlištích. To znamená bude tam úprava plochy, bude tam hřiště, lavičky, pískoviště, a tak dále. Aby ty matky pro ty nejmenší děti měly nějaké vyžití."

Město už před časem oznámilo, že pokračuje s projektem všeobecné participace, který měl velký úspěch a k úpravě se vybralo právě Zátiší.

Jana Musálková Jeckelová, mluvčí Frýdku-Místku: "Pokračujeme s projektem Zapoj FM. Opět vyzýváme občany Frýdku-Místku, aby s námi spolupracovali. Tentokrát nemusejí vybírat lokalitu z předem vybraného seznamu míst, vybraného komisí odbornou. Ale mohou zasílat své tipy libovolně dle svého uvážení. A to do 15. prosince na email zapojfm@frydekmistek.cz."

Tuto agendu má na starosti hlavní architekta města, která bude působit v rámci investičního odboru a koordinovat tyto záměry, které se poté přetvoří do projektové dokumentace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy