Kdo znal pana Šebestu za mlada, ví o něm, že zbožňoval adrenalinové sporty a turistiku.
Zdeněk Šebesta, učitel jógy, držitel Ceny Statutárního města Frýdku-Místku: "První, co jsem začal dělat, byl alpinismus - horolezectví. Tak jsem to zkusil na Malé Fatře v Tatrách. Bylo to báječné, ale pořád jsem měl pocit, že jsem nesmírně nízko nad zemí. A tak jsem začal létat. Potom jsem dělal dálkové pochody. A jinak od dětství si nejméně jednou za rok, až do dnešní doby, zajdu na Lysou."
Nemalou část života pan Šebesta dělal důlního projektanta. Má manželku a jednoho syna. Ve Frýdku-Místku žije od svých 52 let.
Zdeněk Šebesta už vychoval přes tisíc žáků. Před patnácti lety totiž založil školu jógy Karakal. A to se svou pravou rukou Lenkou Kovalovou.
Lenka Kovalová, spoluzakladatelka školy jógy ve Frýdku-Místku: "Po té stránce toho myšlení, což dneska zní trochu jako fráze, pozitivní myšlení, tak on je úžasným příkladem. Protože se opravdu dovede radovat z maličkých věcí, drobností. A my se od něj máme pořád co učit."
Lenka se Zdeňkem navíc udělali něco, co člověk v ČR nenajde. Nafotili a sepsali třicítku skript na téma cvičení jógy. Vydali už 14 CD.
Zdeněk Šebesta, učitel jógy, držitel Ceny Statutárního města Frýdku-Místku: "To je povinnost, kterou by měl učitel jógy vykonávat. To, co se naučí, z čeho má pocit, že je dobré a že to prospívá, by měl předávat dál. To není fráze. To je skutečně ve sféře jógové považováno za karmický pokyn, za karmický příkaz."
Snad největší chloubou dvojice je Oáza zdravého a šťastného života. Jde o komplex pro cvičení jógy. Oficiálního otevření se dočká 10. září. Milovníci jógy ho začali budovat v Raškovicích. V obci, kde se narodila a vyrůstala osobnost Frýdku-Místku - Zdeněk Šebesta.