Pervitin. To je ve Frýdku-Místku nejoblíbenější tvrdá droga. Jen v Renarkonu mají zhruba dvě stovky lidí, kteří o své závislosti nejenže mluví, ale snaží se ji i odbourat.
Maria Kufová, sociální pracovnice frýdecko-místeckého Renarkonu: "Zde je důležité pracovat s lidmi tak, abychom dokázali posoudit, v jaké fázi se ten člověk nachází. Jestli je připraven, něco se sebou dělat. Nějak změnit ten svůj navyklý způsob života. Zde musíme také postupovat podle nějakých teoretických východisek, která máme mít jako sociální pracovníci nastudovaná a podle toho pak můžeme se těmi lidmi efektivněji pracovat."
Jakub Larisch, vedoucí kontaktního centra ve Frýdku-Místku: "Tohle je služba, která začíná od jednuchého poradenství, tedy radí, kam se s jakým problémem obrátit, kam se jít léčit se závislostí, až po strukturované poradenství s prvky terapie, kdy se to vlastně dá označit za ambulantní léčbu. Ať už s jednotlivcem, s páry, nebo s celými rodinami, kdy ta droga zasahuje do celého života."
Z půl milionu korun do oblasti zdravotnictví uvolnilo vedení města čtyřicet tisíc frýdeckomísteckému Renarkonu. Ten ve Frýdku-Místku funguje od roku 2000.
Libor Koval (KDU-ČSL), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Odbor sociálních služeb vyhlašuje výběrová řízení na základě došlých žádostí o dotace, potom vybírá sociálně-zdravotní komise tyto uchazeče. A podle jejího výběru potom rada schvaluje dotace těmto poskytovatelům sociálních služeb."
Největší částky se dočkala Nemocnice Frýdek-Místek. Ta získala 107 tisíc korun na nákup elektrických postelí s antidekubitními matracemi pro prevenci a léčbu proleženin. Podpory se ale dočkal i zdejší Červený kříž, nebo třeba charita.