Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Českém Těšíně otevřeli novou víceúčelovou halu, má taraflexový povrch i tribunu

V Českém Těšíně byla slavnostně otevřena nová víceúčelová sportovní hala s taraflexovým povrchem vhodným pro fotbal, badminton nebo volejbal. Sloužit bude hlavně veřejnosti a místním sportovním klubům.

V Českém Těšíně už slouží sportovním klubům i široké veřejnosti nová multifunkční sportovní hala. Slavnostně ji otevřeli na konci února představitelé vedení města společně se zástupci kraje, polského Těšína a dalšími vzácnými hosty.

"Ta pomyslná skládačka nazvaná “Sportoviště v Českém Těšíně” už je naprosto kompletní, máme stadion na Frýdecké, máme koupaliště, zimní stadion a máme i sportovní halu," řekla starostka Českého Těšína Gabriela Hřebačková.

Výstavba haly začala v říjnu roku 2018, práce byly dokončeny letos v lednu. Určená je pro čtyři hlavní sporty jako je badminton, volejbal fotbal a florbal. Počítá se i s házenou nebo basketbalem.

"Je tady šest šaten plus jedna šatna pro rozhodčí, v prvním patře je edukační místnost, která slouží jako tělocvična, máme zájemce o cvičení s dětmi a žen jóga a podobné využití," popsal  Edvard Huczala, ředitel Správy účelových zařízení .

Nechybí ani společenská místnost v případě turnajů a je tady také velká tribuna pro 250 diváků.

"Těšínští sportovci, mladí lidé především, mají vytvořené perfektní podmínky a mohou za to děkovat vedení města," řekl senátor Parlamentu ČR Jiří Cieńciała. 

První trénink už mají za sebou v hale například florbalisté.

anketa: českotěšínští florbalisté: "Super povrch, hezká tribuna, mě se líbí moc.  "Vypadá to tu krásně, je to taková vůně novoty." 

Rezervovat si termíny pro sportování v hale je možné na stránkách Správy účelových zařízení. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy