Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Českém Těšíně se pustili do oprav chodníků a místních komunikací

V Českém Těšíně se pustili hned se začátkem hlavní stavební sezony do oprav chodníků a místních komunikací v různých částech města.

Jedna z nejzásadnějších oprav z hlediska bezpečnosti v provozu proběhla na ulici Komorní a Ostravská.

Vít Slováček, místostarosta Českého Těšína: “Tady se nejednalo jen o opravu chodníku, protože je to část mezi ulicí Ostravskou a Alšovou. Příští rok chceme pokračovat až k ulici Karvinská, takže celý tah bude zrekonstruovaný. V rámci této křižovatky došlo k zvýšení bezpečnosti,. Je to velmi nepříjemná křižovatka s výjezdem ze stopky, takže se zvýšily rozhledové stíny a instalovaly se sloupky, které zamezily parkování nezodpovědným řidičům, kteří zamezili výhled pro vyjíždějící řidiče.” 

Přímo na ulici Komorní je opraven jeden z chodníků v rozsahu cirka 160 metrů čtverečních.

Vít Slováček, místostarosta Českého Těšína: "Tyto chodníky se snažíme v poslední době realizovat v zámkové dlažbě, tady došlo i k úpravě zeleně, takže vznikl nový záhon s novými výsadbami, aby to vypadalo pěkně. Mysleli jsme i na ty, kteří mají handicap, co se týká vidění, takže přechody z chodníku na komunikaci splňují všechny požadavky, jaké by měl chodník splňovat.” 

Další chodník o délce 284 metrů čtverečních je také již opraven, a to na sídlišti na ulici Zelená.

Vít Slováček, místostarosta Českého Těšína: "Pro letošní rok zůstaly v rozpočtu také opravy některých komunikacích, ty budou probíhat v srpnu. Jde o ulici K Lomu a Rybářská.”

Mezi zásadní investice v Českém Těšíně patří i nezbytná modernizace komunikace v Lípové ulici včetně sdružené cyklostezky a chodníků. Původní komunikace bude rozšířena o dva a půl metru a nově bude na zelené louce vybudována i páteřní komunikace včetně křižovatky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy