Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Český Těšín a Cieszyn mají společné logo. O jeho podobě hlasovali i občané

Český Těšín a Cieszyn mají nově společné logo. Bude sloužit hlavně k propagaci společných projektů a akcí, která obě města společně pořádají. Slovo při výběru jeho podoby měli i občané, kteří o něm mohli hlasovat.


Na mimořádné společném setkání zastupitelů České Těšína a polského Cieszyna, které se konalo v Kulturním a společenském středisku Střelnice, bylo všem přítomným představeno nové společné logo obou měst. Slovo při výběru jeho podoby měli i občané, kteří o jeho budoucí podobě mohli hlasovat.

Izabella Wollejko-Chwastowicz, generální konzulka Polské republiky v Ostravě: "Pro konzula, pro každou diplomatickou misi je to základ pro budování mezinárodních vztahů. To jsou vztahy mezi lidmi, soukromé i na regionální úrovni."

Gabriela Hřebačková, starostka Českého Těšína: “Logo se mi líbí, stejně tak, jako všem hlasujícím občanům. Je to logo, které se bude vždy objevovat při česko-polských projektech a aktivitách. Je to cesta dobrým směrem, protože si lidé mnohdy neuvědomují, že ta česko-polská spolupráce nás doprovází celý rok."

Mezi společné akce patří například vánoční setkávání, svátek Tří bratří, Kino na hranici, divadelní festival Bez hranic nebo Strašidla na zámku. Všude tam, ale i jinde, bude nové logo vidět. O jeho podobu se postaral zkušený grafik a profesor ze Slezské univerzity v Katovicích, Tomasz Kipka.

Tomáš Kipka, grafik: “Logo Cieszyna a Českého Těšína vypadají jako dvě značky v mapách, které tvoří srdce. Obě části znaku jsou stejné, jsme sice různí, ale sobě rovní. Volný prostor mezi červenou a modrou částí má znázorňovat řeku Olši.” 

Logo vzniklo v rámci projektu „Český Těšín a Cieszyn společně“ , který je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Nahlásit chybu


K tématu
V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail