Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

K vážně zraněnému chodci letěl záchranářský vrtulník, zachránit mu život se však zdravotníkům nepodařilo

  • Havířov,

Světlomet vrtulníku, jehož pilot při záchranné misi hledal vhodné místo k přistání poblíž sídliště, zaujal v sobotu v podvečer pozornost obyvatel Havířova-Šumbarku.

Důvodem zásahu byla nehoda, která se stala o půl šesté poblíž křižovatky Okružní a Hřbitovní ulice. Auto tam srazilo chodce a jeho stav vyžadoval rychlou první pomoc a transport do nemocnice. 

Přímo na místě bylo nutné 44letého muže zraněného resuscitovat. Bohužel, přes veškerou snahu zdravotníků se jeho život zachránit nepodařilo. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "V podvečer před půl šestou bylo krajského zdravotnické operační středisko kontaktováno s oznámením střetu vozidla a chodce v Havířově. Na pomoc vyjela havířovská posádka RZP a vzlétli letečtí záchranáři z Ostravy. Čtyřiačtyřicetiletý muž nejevil po nehodě žádné známky života. Zasahující lékař ZZS u něj zjistil poranění hlavy, hrudníku a dolních končetin. Započatá resuscitace i veškerá snaha obnovit činnost srdce postiženého, se ukázaly jako marné. Lékař musel nakonec konstatovat smrt muže."

Okolnosti, za jakých se nehoda stala, vyšetřují policisté. 

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR: "Dnes kolem 17:18 hodin došlo v Havířově k tragickému střetu chodce s osobním vozidlem. K nehodě došlo na ulici Okružní, kde měl 44letý chodec přecházet vozovku v místě mimo přechod pro chodce a byl sražen osobním vozidlem Opel, které řídil 23letý muž. Svědek nehody a následně policisté z oddělení hlídkové služby začali poskytovat zraněnému muži první pomoc, ve které pokračovali přivolaní zdravotníci. Přes veškerou snahu všech záchranářů muž bohužel svým zraněním na místě podlehl. U řidiče byla dechová zkouška a rovněž orientační test na přítomnost omamných látek s negativním výsledkem. Příčinu úmrtí a případné ovlivnění návykovými látkami u chodce objasní nařízená soudní pitva. Míru zavinění a další okolnosti tragické události prověřují havířovští kriminalisté ve spolupráci s dopravními policisty."Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků