Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nezodpovědnou matku, které při požáru zemřely dvě děti a další dodnes trpí, poslal soud do vězení na 5 let

  • Havířov,

Na 5 let poslal havířovský okresní soud do vězení 42letou ženu, která zavinila smrt svých dvou malých synů a přeživší starší dcera se z toho dodnes nevzpamatovala. Tragický požár vypukl v květnu roku 2020 v Havířově-Šumbarku.

Obžalovaná svou vinu nejdříve neuznávala, přímo před soudem se však doznala a souhlasila s trestem v polovině sazby. Soud připomněl okolnosti, za jakých k požáru došlo. Matka často nechávala své děti doma samotné. Chlapci ve věku 3 a 4 roků si hráli se zapalovačem v pokoji, kde byla navíc zaparkovaná i motorka. Možná i proto se požár velmi rychle rozhořel a zachvátil celý byt. Osmiletá dcera se snažila volat o pomoc z balkonu a po chvíli ji zachránili lidé, kteří vyrazili dveře. Dvěma chlapců však pomoci nestačili a ti se udusili jedovatými zplodinami.

Zachránce pan Karel: "Vykopl jsem dveře, protože tam malá holka křičela. Tu jsme vytáhli ven, ale dál se nedalo, tak jsme tam lili vodu, snažili se hasit a pak přijeli hasiči."

Státní zástupce žádal potrestání podle nejpřísnějšího odstavce pro obecné ohrožení, protože o život šlo také dalším nájemníkům v domě. Hasičům se na poslední chvíli podařilo zabránit prohoření dřevěného stropu do dalšího bytu.

Tomáš Polách, státní zástupce: “Navrhuji, aby obžalované byl uložen nepodmíněný trest odnětí svobody v polovině zákonné sazby stanovené pro přečin obecného ohrožení.”

Soud návrhu žalobce vyhověl.

Lubomíra Bínová, soudkyně: “Odsuzuje se k trestu odnětí svobody v trvání 5 let nepodmíněně a zařazuje se do věznice s ostrahou.”

Rozsudek ještě není pravomocný a dá se předpokládat, že se ještě povede jednání nejen o trestu, ale i o odškodnění pro přeživší sestru zemřelých bratrů. Opatrovnice žádá, aby matka byla povinna pozůstalé dceři uhradit milion korun za každého z bratrů. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy