Reklama

ČČK Karviná ocenil více než stovku dárců krve

  • 15:42,
  • Karviná ,

Celkem 112 dárců ocenil Český červený kříž Karviná společně se zástupci vedení měst Karviné, Havířova a Orlové v obřadní síni městského domu kultury. Za tuto záslužnou a nenahraditelnou činnost obdrželi dárci Zlaté plakety doktora Jánského a Zlaté kříže 3. třídy.

Stáhnout video
Reklama

V obřadní síni městského domu kultury se sešli představitelé měst Karviné, Havířova, a Orlové, aby za přítomnosti dalších významných hostů společně se zástupci Českého červeného kříže poděkovali a slavnostně ocenili více než stovku dárců krve.

"Dárců krve je třeba si vážit, proto ČČK je historicky oceňuje, bez nich by nebylo spousta zachráněných životů, obzvlášť v dnešní době, kdy se objevují soukromá krevní centra, která způsobují, že těch bezpříspěvkových dárců je čím dál méně," vysvětlil ředitel Oblastního spolku ČČK Karviná Oldřich Gbelec.

Oceněno Zlatým křížem III. třídy za 80 odběrů krve nebo plazmy bylo celkem 45 dárců, 17 z nich přímo z Karviné. Mezi nimi byla i Kamila Kršová.

"Začala jsem darovat krev zhruba  před 24 roky a to kvůli tomu, že lidé krev potřebují, potřebují zachránit život po autonehodě, jsou maminky po porodu a mám z toho vždycky dobrý pocit, když odcházím z transfuzní stanice," řekla  Kamila Kršová, oceněná dárkyně krve.

Oceněno bylo i 67 dárců krve, kteří tuto nenahraditelnou živou tekutinu darovali 40x a získali tak zlatou plaketu doktora Jánského.

"Někteří dárci, kteří tady byli, jsou tady už poněkolikáté a to je pro mě důkaz toho, že pro společnost dělají opravdu maximum," dodal náměstek primátora Miroslav Hajdušík. 

Prvodárci získávají za svůj úplně první odběr krve Kapku života, následně ČČK oceňuje dárce za deset, dvacet, čtyřicet, osmdesát a více odběrů.

ReklamaTragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

DEFENDIT CORDIS s.r.o.
Karviná
od 14 740 Kč

Detail

PROIN - projekce a realizace staveb, s.r.o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu