Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ČČK Karviná ocenil více než stovku dárců krve

  • Karviná,

Celkem 112 dárců ocenil Český červený kříž Karviná společně se zástupci vedení měst Karviné, Havířova a Orlové v obřadní síni městského domu kultury. Za tuto záslužnou a nenahraditelnou činnost obdrželi dárci Zlaté plakety doktora Jánského a Zlaté kříže 3. třídy.

V obřadní síni městského domu kultury se sešli představitelé měst Karviné, Havířova, a Orlové, aby za přítomnosti dalších významných hostů společně se zástupci Českého červeného kříže poděkovali a slavnostně ocenili více než stovku dárců krve.

"Dárců krve je třeba si vážit, proto ČČK je historicky oceňuje, bez nich by nebylo spousta zachráněných životů, obzvlášť v dnešní době, kdy se objevují soukromá krevní centra, která způsobují, že těch bezpříspěvkových dárců je čím dál méně," vysvětlil ředitel Oblastního spolku ČČK Karviná Oldřich Gbelec.

Oceněno Zlatým křížem III. třídy za 80 odběrů krve nebo plazmy bylo celkem 45 dárců, 17 z nich přímo z Karviné. Mezi nimi byla i Kamila Kršová.

"Začala jsem darovat krev zhruba  před 24 roky a to kvůli tomu, že lidé krev potřebují, potřebují zachránit život po autonehodě, jsou maminky po porodu a mám z toho vždycky dobrý pocit, když odcházím z transfuzní stanice," řekla  Kamila Kršová, oceněná dárkyně krve.

Oceněno bylo i 67 dárců krve, kteří tuto nenahraditelnou živou tekutinu darovali 40x a získali tak zlatou plaketu doktora Jánského.

"Někteří dárci, kteří tady byli, jsou tady už poněkolikáté a to je pro mě důkaz toho, že pro společnost dělají opravdu maximum," dodal náměstek primátora Miroslav Hajdušík. 

Prvodárci získávají za svůj úplně první odběr krve Kapku života, následně ČČK oceňuje dárce za deset, dvacet, čtyřicet, osmdesát a více odběrů.

Nahlásit chybu


K tématu
Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail