Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinské děti se učí lyžovat v Beskydech

  • Karviná,

I letos se karvinské děti z mateřských a základních škol učí lyžovat v Beskydech. Lyžařské kurzy platí radnice z pokladny města už sedmým rokem. Za tu dobu se správně lyžovat naučilo více jak tři tisíce dětí.

Místo ve školce a škole tráví opět stovky karvinských dětí na horách. Karviná je tam každoročně posílá za své finance a to jak na ozdravné pobyty tak na lyžařské kurzy, okteré je velký zájem.

"Od roku 2013 vyčleňujeme zhruba 1,6 milionů korun na tyto lyžařské výcviky a na letní tábory, jsem rád, že ta tradice zůstala a zastupitelé každý rok v rozpočtu na tento segment myslí," řekl primátor Karviné Jan Wolf.

Základy lyžování dostalo za tu dobu už více jak tři tisíce dětí.

"Každoročně vyjíždí kolem pětistovky dětí z MŠ a  prvního stupně ZŠ. Město podporuje celou tu aktivitu i díky Nadaci OKD a tím pádem i pro rodiče je částka za tento kurz vždy menší. zajišťujeme dopravu tam i zpět, vlastní instruktáž, půjčovné i ten pobyt tady v Kempalandu," dodal náměstek primátora Andrzej Bizoń.

Dětem se tady věnují zkušení instruktoři. První den si všechny otestují, aby zjistili, jak na tom jsou, jestli už na lyžích někdy stály nebo ne. Podle toho si pak malé lyřaže a lyžařky rozdělí do skupinek.

"Mám tady skupinku šesti dětí, slušných lyžařů, kteří už umí zatáčet a brzdit. Už půjdeme na největší kopec. Samy vyjedou na pomě, jsou opravdu šikovní," vysvětlil instruktor lyžování  Ondřej Cienciala.

anketa: účastníci lyžařského kurzu: "Baví mě to tu, jezdíme na velkém kopci." "Já už jsem na té pomě jela i na tom pásu i z toho velkého kopečku jsem jela," 

Výhodu má lyžařský kurz nejen v tom, že se děti naučí správnou techniku lyžování, ale dostanou se  z největšího smogového období pryč z města na čerstvý vzduch. A silnou stránkou je také dostatek pohybu.

"Další motivační stránkou  je to, že ne všichni rodiče mají možnost vyjet s dětmi do hor a sami je učit, takže pod dohledem zkušených instruktorů se ty děti i v tom útlém věku mají možnost naučit snáze lyžovat," uzavřel náměstek.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail