Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné se konal fotbalový kemp pro děti. Zahráli si s nimi i ligoví fotbalisté

  • Karviná,

V Karviné proběhl okresní fotbalový kemp pro děti od šesti let. Malým hráčům a hráčkám se věnovali zkušení trenéři a čas na setkání s dětmi si našli i ligoví fotbalisté.

Hřiště Kovony se stalo posedmé zázemím letošního fotbalového kempu pro malé fotbalisty a fotbalistky z klubů napříč celým okresem.

Tomáš Červenka, spoluorganizátor fotbalového kempu, trenér U13 MFK Karviná: "Vždy se tady vystřídá kolem čtyřiceti dětí. Je to příměstský kemp, od pondělí do pátku a jelikož se jedná o čistě fotbalový kemp, tak tady kluci a holky zdokonalují své individuální schopnosti. Vesměs to jsou děti, které už fotbal hrají, občas tu je výjimka, že se tu objeví někdo, kdo fotbal nehraje."

Čas na malé fotbalisty si našli i ligoví hráči, kteří je přišli povzbudit a také si s nimi zahrát.

Tvrdě za svým snem si šel třeba útočník Michal Papadopulos, který hrál za ostravský Baník nebo londýnský Arsenal. Hostoval také v Německu a Polsku. S fotbalem začínal v pěti letech na “enháčku”.

Michal Papadopulos, hráč MFK Karviná: "Ten klub už vlastně neexistuje, chodil jsme se dívat na muže, co hráli tehdejší třetí a potom druhou ligu, ti byli mým vzorem. Je úplně jedno, jestli zůstanou u fotbalu, ale hlavně ať sportují, protože to je pro tu mládež strašně důležité a je jedno, jestli to je hokej, fotbal, ping pong, ať hlavně sportují. Nejdůležitější je, že z toho mají radost a těší se a takhle by to mělo být."

Laura Průškovská, účastnice fotbalového kempu: "Jsem ráda, že přišli a jsem moc překvapená."

Matěj Janulek, účastník fotbalového kempu: "Jsem úplně rád. Jsou hrozně dobří, hodní a dávají dobré nahrávky na góly."

Matěj Janulek našel svůj vzor ve španělském týmu.

Matěj Janulek, účastník fotbalového kempu: "Mám Roberta Lewandowského. Je z Barcelony, je mu 32 let. Dává hrozně gólů, já jsem taky útočník, on je taky útočník a dáváme góly."
Tyto kempy se pravidelně pořádají po celé republice.

Tomáš Červenka, spoluorganizátor fotbalového kempu, trenér U13 MFK Karviná: "Jsme jedni z mála, kteří po tom covidu jsme ty kempy znovu nastartovali a rozjeli."

Děti mají denně tři tréninky, začínají ráno v devět hodin.

Tomáš Červenka, spoluorganizátor fotbalového kempu, trenér U13 MFK Karviná: " Během celého týdne plní challenge a na konci dostávají odměny. Protože se prezentujeme jako fotbalový kemp, nejsme žádný tábor, takže drill s míčem, různé kličky světových hráčů, máme to pojmenované a pak různé kombinace jeden na jednoho, dva na dva a snažíme se to dávat zábavnou formou.”
 Malé účastníky náplň kempu velmi bavila.

anketa, účastníci kempu: "Máme takové challenge, třeba nožičky několik a takové." "Je to super, že tu jsou trenéři hodní, najdeme si tu nové kamarády."

Děti na závěr setkání potěšily i podepsané kartičky fotbalistů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy