Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začala rekonstrukce budovy vlakového nádraží v Karviné

  • Karviná,

Správa železnic vybrala zhotovitele rekonstrukce výpravní budovy hlavního nádraží v Karviné. Práce začaly na konci listopadu a potrvají jeden rok.

Hlavní vlakové nádraží v Karviné projde do roka modernizací za více jak 30 milionů korun. Konkrétně se práce zrealizují v centrální a severní části výpravní budovy.

Dušan Gavenda, mluvčí Správy železnic ČR: “V severní části dojde k ubourání 2. patra, přízemí pak bude částečně otevřeno směrem k přestupnímu autobusovému terminálu. V těchto prostorech budou zřízena stání pro kola a dobíjecí stojany pro elektroauta."

Na konci listopadu převzala stavbu zhotovitelská firma, která tady postupně ve všech částech objektu provádějí sondáže do železobetonového skeletu.

Dušan Gavenda, mluvčí Správy železnic ČR: “Ty nám pomohou zpřesnit informace o konstrukci budovy a finalizovat technologické postupy pro provádění rekonstrukce. Zhruba od února by se práce v Karviné měly rozběhnout už ve velkém."

Výpravní budova se bude rekonstruovat za provozu. Proto je nutné veškeré stavební práce velmi důkladně připravit, aby pak proběhly v co nejkratším čase a co nejméně omezovaly cestující, ale i ostatní návštěvníky budovy.

Největší změnou, která v této hale proběhne do roka, bude zpřístupnění ochozu.

Dušan Gavenda, mluvčí Správy železnic ČR: “ Na ochozu bude provedena příprava pro jeho komerční využití, současně vznikne prostor pro gastronomický provoz. Během stavebních prací bude ve výpravní budově pro cestující po celou dobu zachován provoz pokladen a komerčních prostor bez omezení.”

Po dobu výstavby pouze dojde k uzavření veřejných toalet v odbavovací hale, k dispozici bude náhradní WC v mobilních buňkách.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy