Měření EKG, tlaku, teploty, ale také množství cukru nebo kyslíku v krvi. To vše si budou moci lidé změřit sami a údaje poslat svému lékaři. Počítá s tím projekt, který pilotně začne ve čtyřech sociálních a zdravotnických zařízeních Moravskoslezského kraje. Využití najde hlavně tam, kde není lékař a nebo dochází pouze občas.
Norbert Schellong, ředitel Ústavu vývoje a klinických aplikací: “Jedná se o zdravotnickou brašnu, která je zaplněna komplexním přístrojovým potenciálem. Ten formou bezdrátových technologií dokáže to, co by museli provádět v ambulanci praktických nebo specializovaných lékařů.”
Tato aplikace zvítězila v soutěži, kterou vypsal MS kraj v rámci nápadu pro chytrý region. V prvním roce zaplatí kraj 390 tisíc, což je asi třetina nákladů. Systém ale ušetří čas a peníze, které by byly nutné například pro přepravu pacienta do nemocnice nebo na cestu lékaře.
Jakub Unucka (ODS), náměstek hejtmana MS kraje: “Ukazuje to, že je možné elektronice svěřit i takové údaje, jako je zdravotní stav a ukazuje to, že i v těch oblastech lze jít dopředu s moderními technologiemi.”
V budoucnu by přístroje mohli mít i lidé doma a odpadly byl jim kontrolní návštěvy lékaře. Autor aplikace vyjednává ze zdravotní pojišťovnou o možnosti úhrady ze zdravotního pojištění.