Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Klienty sociálních zařízení budou lékaři hlídat na dálku

V Moravskoslezském kraji se připravuje unikátní projekt tzv. chytrého řešení pro klienty sociálních a zdravotnických zařízení. Díky nejmodernějším technologiím budou lékaři moci monitorovat zdravotní stav lidí na dálku. Tento systém ušetří lékařům i pacientům čas i peníze.

Měření EKG, tlaku, teploty, ale také množství cukru nebo kyslíku v krvi. To vše si budou moci lidé změřit sami a údaje poslat svému lékaři. Počítá s tím projekt, který pilotně začne ve čtyřech sociálních a zdravotnických zařízeních Moravskoslezského kraje. Využití najde hlavně tam, kde není lékař a nebo dochází pouze občas.

Norbert Schellong, ředitel Ústavu vývoje a klinických aplikací: “Jedná se o zdravotnickou brašnu, která je zaplněna komplexním přístrojovým potenciálem. Ten formou bezdrátových technologií dokáže to, co by museli provádět v ambulanci praktických nebo specializovaných lékařů.”

Tato aplikace zvítězila v soutěži, kterou vypsal MS kraj v rámci nápadu pro chytrý region. V prvním roce zaplatí kraj 390 tisíc, což je asi třetina nákladů. Systém ale ušetří čas a peníze, které by byly nutné například pro přepravu pacienta do nemocnice nebo na cestu lékaře.

Jakub Unucka (ODS), náměstek hejtmana MS kraje: “Ukazuje to, že je možné elektronice svěřit i takové údaje, jako je zdravotní stav a ukazuje to, že i v těch oblastech lze jít dopředu s moderními technologiemi.”

V budoucnu by přístroje mohli mít i lidé doma a odpadly byl jim kontrolní návštěvy lékaře. Autor aplikace vyjednává ze zdravotní pojišťovnou o možnosti úhrady ze zdravotního pojištění.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

GM Plast, s.r.o..

od 24 000 Kč/měsíc

Detail

Sírius, příspěvková organizace

od 18 000 do 21 000 Kč/měsíc

Detail

Státní zdravotní ústav, p.o. - pobočka Brno

od 22 980 do 41 850 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků