Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stezka Bílé Opavy v Jeseníkách prošla rekonstrukcí

Stezka Bílé Opavy v Jeseníkách se na čas uzavřela. Bylo potřeba opravit lávky a schody poškozené po zimě. Za provozu opravy dělat nešly,neboť zde dennodenně proudí davy lidí.

Naučná stezka Bílá Opava je přímo pohádková. Jde o nejkrásnější horské bystřiny Jeseníků s několika vodopády, četnými kaskádami, peřejemi a skalními útvary.  V části trasy po žluté značce procházíte po dřevěných lávkách, žebřících a schodech. A protože je stezka hojně navštěvovaná, čas od času potřebuje opravit. 

„Došlo tam k opravě dvou lávek a jedněch schodů. Tam byly po zimní sezóně ty lávky ve špatném stavu, byly poškozené, zbourané zábradlí, takže tam už muselo dojít k rekonstrukci. Ty práce, tam se nějaké práce dělají pořád, protože tam chodí spousta lidí, takže ono to tam dostává docela zabrat, houpou se na tom a tak,“ říká Michal Ulrych ze Správy CHKO Jeseníky.  

Rekonstrukce si vyžádala bezmála 160 tisíc korun a financována byla z programu péče o krajinu, tedy z Ministerstva životního prostředí. I když je stezka Bílé Opavy dlouhá 6 km nově opravená, měli byste být opatrní a sledovat počasí.

„Je potřeba samozřejmě dávat pozor při cestě nahoru, protože chodníky jsou mokré od vody, která tam stříká, jsou tam úzké části s kamenama, takže občas tam někdo uklouzl a nějaký úraz se tam stal. I přesto, že je hezký letní den někde dole v údolí, je potřeba si vzít vybavení na to, že se přesně jak vidíme kolem nás, zatáhne, ochladí se a začne foukat silný vítr, nebo pršet,“ dodává záchranář Horské služby Jeseníky Michal Vávra.

Jen za loňský rok prošlo naučnou stezkou Bílá Opava téměř 120 tisíc lidí a mnoho t nich se sem pravidelně vrací

Anketa, návštěvníci stezky: „Dobře, dobře, jste unaveni? Ne. Výborně.“

„Moc se nám to líbí. Je fajn, že je chladno Není tak teplo jako dole.“

„My se tady rádi vracíme, je tu krásně.“  

„Moc se mi to líbilo.“ 

„Super.“

„Náramně, chodíme tady pravidelně, je to super.“

„S těžkým nákladem, každý schod jak dvakrát.“

„My sem chodíme každý rok. Máme to jako tradici, tak si vždycky zajdeme z Karlovy Studánky Opavu a moc se nám tady líbí. Proto tady chodíme.“ 

„Výborný, já tady chodívám častěji, tak mi se tady líbí. Dneska výborné počasí, an horko, ani zima, hlavně čistý vzduch.“

„Som tu prvý krát a je to výborné. Mám ráda přírodu, mám ráda vodu, takže děkuji příteli, že mě sem přivedl. Je to nádherné a je to velmi pěkně opravené ten , nové mosty, či to, lavičky, lávky.“ 

Naučná stezka Bílá Opava vede z Karlovy Studánky na Ovčárnu nebo Barborku a cestou nabízí 7 informačních tabulí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy