Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školky se bojí znovuotevření. Nejsou na to připraveny

Krizová školka v Ostravě-Porubě se momentálně stará v průměru o 12 dětí denně. Tedy o jednu třídu. Nemá problém otevřít ještě jednu. To by ale v současném nouzovém stavu bylo maximum. Starat se o více dětí si neumí představit.

Mateřská škola Ukrajinská v Ostravě-Porubě funguje pro děti rodičů v první linii. Starat se o ně a zároveň dodržovat všechna preventivní opatření není jednoduché. Má proto obavy z toho, že by měla fungovat v normálním provozu. “Je to velice náročné uhlídat děti, aby nosily roušky, aby si je nesundávaly, aby si nesahaly po obličeji, aby si dezinfikovaly dostatečně ruce. Je to opravdu náročné a udělat to organizačně s obědem, aby se vystřídaly, aby se na záchodech nepotkávaly, když si jdou umýt pusinky po obědě, po jídle,” uvádí Adéla Mikesková, ředitelka MŠ Ukrajinská.  

“Už začínáme přemýšlet, kdy vlastně postupně podle uvolňování celé situace, začneme školky otevírat. Musíme si to pečlivě zanalyzovat, jak to vypadá. Uvidíme samozřejmě, jak se bude ta situace vyvíjet, dodává Lucia Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba

Problém je hlavně s rouškama. Roušek pro děti je stále nedostatek, stejně jako látek pro jejich výrobu. “Ty malinkaté jsme v podstatě teprve začali šít, protože paní ředitelka nám sdělila, že by potřebovali hlavně pro děti. Samozřejmě s látkama je to problém. Snažíme se pro tyto dětské vybírat nějaké ty motivy, kde jsou různé hračky. Oblíbení jsou šmoulové, říká Jana Glogarová, vedoucí sociálního odboru MOb Ostrava-Poruba

Sociální pracovnice už pro děti našily 230 roušek a školka dostala roušky i od vedení radnice. “My jsme přinesli několik desítek malých roušek pro děti. Stejně tak dezinfekci potřebnou, respirátory a další ochranné pomůcky,” dodává Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba. Dětem ve školce se před přijetím měří teplota. Jsou totiž bezpříznakovými přenašeči nemoci Covid-19. A  kdyby se zaměstnanci dostali do karantény, neměl by se o ně kdo starat. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy