Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hudba Hradní stráže a Policie ČR poděkovala záchranářům v Ostravě. Nad koronavirem ale prý ještě vyhráno není

Z areálu Integrovaného výjezdového centra v Ostravě - Zábřehu se mimořádně neozývalo houkání sirén, ale hudba. Záchranářům totiž přijela poděkovat Hudba hradní stráže a Policie ČR za jejich nasazení během pandemie.

Hudba Hradní stráže a Policie ČR  přijela 12. června do Ostravy, aby krátkým koncertem vyjádřila poděkování a úctu lidem, kteří v boji s pandemií při výkonu svého povolání často riskovali vlastní zdraví. Před integrovaným výjezdovým centrem se tak sešli zdravotníci, vojáci, hasiči i hygienici a celníci.

Tomáš Kužel, ředitel PČR MS kraje: "Tato výborná a netradiční iniciativa Hudby hradní stráže a PČR má v této době smysl. Můžeme se v této době nadýchnout, můžeme si říct, co jsme udělali špatně, co bychom udělali lépe."

Posádky zdravotnické záchranné služby MS kraje měly v péči téměř čtyři stovky nemocných s Covid-19 nebo s podezřením na toto onemocnění a účastnili se více než pěti tisíc odběrů u potenciálně nakažených.

Roman Gřegoř, ředitel ZZS MS kraje: "Moji lidé si to jednoznačně zaslouží. Odvedli hodně práce a to nejen vlastní neodkladnou péči, ale i to, co nám moc nepřísluší - testování a organizace testů."

Hasiči v prvních týdnech zabezpečovali také distribuci ochranných prostředků a i při běžných zásazích se setkávali s nakaženými osobami. Mnoho z nich také skončilo v karanténě.

Vladimír Vlček, ředitel HZS MS kraje: "Tento počin byl výjimečný. Poděkování si zaslouží nejen hasiči, ale všichni ti, kteří na opatřeních participovali." 

Po skončení koncertu ještě Hudba Hradní stráže  Policie ČR spěchala do Fakultní nemocnice Ostrava, kde zahrála zdravotníkům. 
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

Dnes
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

S & A Servis s.r.o. Praha

od 17 800 Kč/měsíc

Detail

CIVONOV s.r.o. - okres Beroun

od 17 520 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků