Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kvůli bezplatnému vstupu berou lidé Stezku Valašku útokem, zadarmo jsou i jiné atraktivity

Celý MS kraj |

Stovky a možná až tisíce korun mohou ušetřit lidé, kteří se vypraví na některé turistické atraktivity v Moravskoslezském kraji. Až extrémní zájem panuje u Stezky Valaška na Pustevnách, kam se vyplatí přijít spíše v průběhu týdne než o víkendu.

Jan Krkoška (ANO): náměstek hejtmana MSK: “Moravskoslezský kraj chtěl podpořit v září a říjnu cestovní ruch a proto se rozhodl vyčlenit z rozpočtu 30 milionů korun na podporu cestovního ruchu. To znamená, že vlastně od září až do října budou vybrané atraktivity v MSK zdarma. Jedná se třeba o ostravskou ZOO, Stezku Valaška, na druhé straně se jedná o hrad Sovinec, zámek Bruntál. Celá řada těchto atrakci dneska slouží vlastně turistům zdarma jenom proto abychom udrželi turistickou sezonu v rychlejším tempu a hlavně protáhli tak, aby cestovní ruch dohnal ztráty, které byly od toho března postižené covidem.”

Bez placení vstupného si návštěvníci mohou prohlédnout i řadu výstavních síní. Patří mezi ně i Muzeum v Jablunkově.

Lenka Waclawková, průvodkyně: “Naše výstavní síň v Jablunkově uvítala tuto akci a zvýšená návštěvnost se už projevila a jsme za to rádi. Nás navštěvují jak školky tak školy a myslím si, že tuto akci velice rádi využijí. Oni k nám chodí i když to není zdarma a myslím si, že ten zájem bude obrovský. Zatím jsme sondovali, jestli budou chodit a už se těší, protože i po té dlouhé době, kdy byli doma, tak se k nám těší, děti to tady milují.
Denisa Raszková, průvodkyně: “Stálá expozice je zaměřena na historii Jablunkova, na vlastně života zdejších obyvatel, můžete se tady je seznámit s jablunkovským krojem, s výrobky místních řemeslníků. Jablunkov byl proslulý hrnčířstvím, tkalcovstvím. Můžete tady vidět i ukázku selské jizby, jak vlastně lidé bydleli, čím se živili.”
Lenka Waclawková, průvodkyně: “Turisté zpravidla nevědí, co tady očekávat, takže jsou mile překvapení. Líbí se jim naše historie města Jablunkova a i vlastně výstavy, které tady máme. Nyní připravujeme výstavu o kachlích, které se dělaly na území Jablunkovska, a vernisáž bude 22. 9. v 17 hodin.”
Nahlásit chybu


K tématu

Záchranáři se účastnili Dne dětí Krajského úřadu a Dne dětí policie MSK

30. května 2023 11:49 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Kromě své běžné zásahové činnosti realizovali moravskoslezští záchranáři během uplynulého víkendu dvě prezentace na veřejnosti. Jednalo se o Den dětí, který pořádal Krajský úřad MSK a Den dětí Policie MSK.

Moravskoslezský kraj nabízí obcím a městům zvýhodněné úvěry z programu JESSICA III

25. června 2023 12:21 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Moravskoslezský kraj nabízí obcím a městům zvýhodněné úvěry z programu JESSICA III. Půjčené peníze jim mohou pomoci zaplacení vlastního podílu na velkých investičních projektech financovaných z evropských peněz, národních a komunitárních zdrojů. Využít je mohou také na bydlení, brownfieldy nebo energetické služby.

Záchranáři školili pracovníky krajského úřadu v poskytování první pomoci

29. května 2023 17:18 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Minulý týden skončil závěrečný běh školení první pomoci zaměstnanců krajského úřadu MSK. To lektorsky zajišťovali školitelé zdravotnické záchranné služby.


Technická závada při nabíjení elektrokoloběžky způsobila požár bytu v Příboře, pět osob zraněno

Včera 19:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Příboře v úterý odpoledne hořelo v bytě v 7. nadzemním podlaží bytového domu. Bylo nutné evakuovat jeho obyvatele, což započali policisté, kteří dorazili jako první. Dům muselo opustit celkem 16 osob. Jeden člověk byl odnesen pomocí transportní plachty. Zranilo se celkem pět lidí.

Na hrobu ve Vítkovicích si ustlal bezdomovec. Návštěvníci hřbitova na něj zavolali strážníky

Včera 10:11 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Tak to tady ještě nebylo. Ostravští strážníci museli řešit velmi neobvyklou situaci, kdy je vyděšená seniorka přivolal na hřbitov, že jí na hrobě spí nějaký muž. Ukázalo se, že jde bezdomovce, kterého zmohl alkohol.

Hasiči SDH Karviná-Ráj oslavili na Lodičkách 100 let

Sbor dobrovolných hasičů z Karviné-Ráje uspořádal na Lodičkách slavnost ke 100. výročí založení sboru. Nechyběla ukázka českých i polských hasičských sborů, mše s požehnáním a také vyznamenání zasloužilých hasičů.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

20. května 2024 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

20. května 2024 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Tanec Fokus ve větším formátu obsadil zimní stadion

Skvělá atmosféra provázela letošní 9. ročník akce Tanec Fokus, která se poprvé konala v prostorách zimního stadionu. Na ploše se předvedla více než tisícovka tanečníků v celkem 85 choreografiích nejrůznějších tanečních stylů. To vše probíhalo pod dohledem téměř 1 500 diváků.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

20. května 2024 17:05 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

20. května 2024 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. června 2024 od 35 000 do 40 000 Kč/měsíc

Muzejní noc v historické budově Muzea Těšínska zavedla návštěvníky do světa módy našich předků

Mezinárodní Den muzeí nabídl návštěvníkům nevšední zážitky a nové pohledy na přítažlivé muzejní aktivity. V historické budově muzea v Českém Těšíně se hosté mohli přenést do světa módy i gastronomie našich předků. Historická budova Těšínského muzea patří k chloubám místní architektury.

Mezi Ostravou a Karvinou dochází kvůli bezpečnosti ke změně organizace dopravy

Mezi Ostravou a Karvinou je silnice bezpečnější. Ředitelství silnic a dálnic se po dohodě s dopravními policisty rozhodlo snížit počet přímých jízdních pruhů a umístění baliset v křižovatkách. Po změně tady nedošlo k žádné dopravní nehodě.

VIDEO: Silniční kontrola skončila zadržením, Slovák nabídl policistům úplatek

20. května 2024 12:10 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z obvodního oddělení Vrbno pod Pradědem kontrolovali řidiče v obci Světlá Hora. Narazili při tom na řidiče, který neměl během jízdy zapnutý bezpečnostní pás. Na místě obdržel pokutu ve výši 1500 korun, sankci přijal a oznámil, že ji uhradí převodem z účtu. Z banální situace se ale vyklubalo podezření na trestný čin u jeho spolujezdce.

V Dolních Vítkovicích odstartoval první letošní Pojez fest. Jeho součástí byl i Den s Technotrasou

Dolní oblast Vítkovic v Ostravě zaplnili milovníci dobrého jídla. Uskutečnil se tady už 3. ročník Pojez festu, který zároveň lákal návštěvníky na technické atraktivity Moravskoslezského kraje.

Crossfitové závody v DOV prověřili celkovou zdatnost sportovců

20. května 2024 9:07 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Dolní oblast Vítkovic v Ostravě patřila klasickým crossfitovým závodům. Ve venkovní tělocvičnu se proměnil prostor u Bolt toweru, kde si změřilo síly i kondičku na 140 soutěžících.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

20. května 2024 9:02 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Regionální zprávy POLAR

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

Kvůli bezplatnému vstupu berou lidé Stezku Valašku útokem, zadarmo jsou i jiné atraktivity
Vydáno 11. září 2020 8:04, Celý MS kraj, Libor Běčák
Stovky a možná až tisíce korun mohou ušetřit lidé, kteří se vypraví na některé turistické atraktivity v Moravskoslezském kraji. Až extrémní zájem panuje u Stezky Valaška na Pustevnách, kam se vyplatí přijít spíše v průběhu týdne než o víkendu.

Jan Krkoška (ANO): náměstek hejtmana MSK: “Moravskoslezský kraj chtěl podpořit v září a říjnu cestovní ruch a proto se rozhodl vyčlenit z rozpočtu 30 milionů korun na podporu cestovního ruchu. To znamená, že vlastně od září až do října budou vybrané atraktivity v MSK zdarma. Jedná se třeba o ostravskou ZOO, Stezku Valaška, na druhé straně se jedná o hrad Sovinec, zámek Bruntál. Celá řada těchto atrakci dneska slouží vlastně turistům zdarma jenom proto abychom udrželi turistickou sezonu v rychlejším tempu a hlavně protáhli tak, aby cestovní ruch dohnal ztráty, které byly od toho března postižené covidem.”

Bez placení vstupného si návštěvníci mohou prohlédnout i řadu výstavních síní. Patří mezi ně i Muzeum v Jablunkově.

Lenka Waclawková, průvodkyně: “Naše výstavní síň v Jablunkově uvítala tuto akci a zvýšená návštěvnost se už projevila a jsme za to rádi. Nás navštěvují jak školky tak školy a myslím si, že tuto akci velice rádi využijí. Oni k nám chodí i když to není zdarma a myslím si, že ten zájem bude obrovský. Zatím jsme sondovali, jestli budou chodit a už se těší, protože i po té dlouhé době, kdy byli doma, tak se k nám těší, děti to tady milují.
Denisa Raszková, průvodkyně: “Stálá expozice je zaměřena na historii Jablunkova, na vlastně života zdejších obyvatel, můžete se tady je seznámit s jablunkovským krojem, s výrobky místních řemeslníků. Jablunkov byl proslulý hrnčířstvím, tkalcovstvím. Můžete tady vidět i ukázku selské jizby, jak vlastně lidé bydleli, čím se živili.”
Lenka Waclawková, průvodkyně: “Turisté zpravidla nevědí, co tady očekávat, takže jsou mile překvapení. Líbí se jim naše historie města Jablunkova a i vlastně výstavy, které tady máme. Nyní připravujeme výstavu o kachlích, které se dělaly na území Jablunkovska, a vernisáž bude 22. 9. v 17 hodin.”
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000021793/kvuli-bezplatnemu-vstupu-berou-lide-stezku-valasku-utokem-zadarmo-jsou-i-jine-atraktivity