Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kvůli bezplatnému vstupu berou lidé Stezku Valašku útokem, zadarmo jsou i jiné atraktivity

Stovky a možná až tisíce korun mohou ušetřit lidé, kteří se vypraví na některé turistické atraktivity v Moravskoslezském kraji. Až extrémní zájem panuje u Stezky Valaška na Pustevnách, kam se vyplatí přijít spíše v průběhu týdne než o víkendu.

Jan Krkoška (ANO): náměstek hejtmana MSK: “Moravskoslezský kraj chtěl podpořit v září a říjnu cestovní ruch a proto se rozhodl vyčlenit z rozpočtu 30 milionů korun na podporu cestovního ruchu. To znamená, že vlastně od září až do října budou vybrané atraktivity v MSK zdarma. Jedná se třeba o ostravskou ZOO, Stezku Valaška, na druhé straně se jedná o hrad Sovinec, zámek Bruntál. Celá řada těchto atrakci dneska slouží vlastně turistům zdarma jenom proto abychom udrželi turistickou sezonu v rychlejším tempu a hlavně protáhli tak, aby cestovní ruch dohnal ztráty, které byly od toho března postižené covidem.”

Bez placení vstupného si návštěvníci mohou prohlédnout i řadu výstavních síní. Patří mezi ně i Muzeum v Jablunkově.

Lenka Waclawková, průvodkyně: “Naše výstavní síň v Jablunkově uvítala tuto akci a zvýšená návštěvnost se už projevila a jsme za to rádi. Nás navštěvují jak školky tak školy a myslím si, že tuto akci velice rádi využijí. Oni k nám chodí i když to není zdarma a myslím si, že ten zájem bude obrovský. Zatím jsme sondovali, jestli budou chodit a už se těší, protože i po té dlouhé době, kdy byli doma, tak se k nám těší, děti to tady milují.
Denisa Raszková, průvodkyně: “Stálá expozice je zaměřena na historii Jablunkova, na vlastně života zdejších obyvatel, můžete se tady je seznámit s jablunkovským krojem, s výrobky místních řemeslníků. Jablunkov byl proslulý hrnčířstvím, tkalcovstvím. Můžete tady vidět i ukázku selské jizby, jak vlastně lidé bydleli, čím se živili.”
Lenka Waclawková, průvodkyně: “Turisté zpravidla nevědí, co tady očekávat, takže jsou mile překvapení. Líbí se jim naše historie města Jablunkova a i vlastně výstavy, které tady máme. Nyní připravujeme výstavu o kachlích, které se dělaly na území Jablunkovska, a vernisáž bude 22. 9. v 17 hodin.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy