Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po Covidu-19 se na Kozubové museli vypořádat s bleskem, který spálil veškerou elektroniku

Notnou dávku smůly si vybrali provozovatelé Horského Hotelu Kozubová. Když se letos na jaře po dvouleté rekonstrukci objektu připravovali ubytovat první hosty, přerušil jim jejich plány covid. Ve chvíli, kdy byla koronavirová opatření zmírněna, zasáhl obsazenou horskou chatu blesk.

Známý Horský Hotel Kozubová na Jablunkovsku je už od jara po dvouleté renovaci. Ubytování prvních hostů však zmařil koronavirus.

Bedřich Wasserburger, provozovatel Horského Hotelu Kozubová: “Letos jsme byli připraveni zahájit sezonu hned z jara, kdy konečně byly dokončeny všechny práce ve vnitřním prostoru hotelu a byla připravena i naše sjezdovka a další zázemí. Bohužel, nepřála nám příroda a možná i medicína tentokrát, protože přišla situace s covidem a my jsme museli hotel zavřít.”

Když nemohl horský hotel turisty ubytovávat, poskytoval jim občerstvení alespoň přes okénko.

Zuzana Varcopová, provozní Horského Hotelu Kozubová: “Jsme velmi rádi, že jste nám zachovali přízeň a že nás stále navštěvovali i v období kovy kde jsme měli je otevřené výdejní okénko rychlého občerstvení všichni byli obslouženi do jednorázového nádobí.”

Když už byla koronavirová omezení uvolněna a horský hotel mohl otevřít restauraci a začít hosty ubytovávat, zasáhla plně obsazený hotel další rána, a to doslova.

Zuzana Varcopová, provozní Horského Hotelu Kozubová: “Ve večerních hodinách udeřil do hotelu blesk, kdy došlo k přerušení elektrické energie. Odešlo nám čerpadlo, kdy přestala čerpat voda, hosté byli bez vody, bez elektrik. V důsledku zásahu blesku nám odešly spotřebiče v kuchyni, jako jsou mikrovlnné trouby, digestoře a dále třeba televize nebo také osvětlení a tiskárny. Bohužel jsme ráno hosty museli vystěhovat a zkrátit jim pobyt. Hosté naštěstí byli velmi chápaví a odjeli.

Místo péče o hosty tak provozovatelé hotelu řešili situaci s pojišťovnou a samozřejmě opravovali vše, co silný výboj blesku poškodil.

Zuzana Varcopová, provozní Horského Hotelu Kozubová: “Stále pracujeme na opravách protože opravy byly rozsáhlé, odhadovaná škoda je ve statisících korun.”

Opravy pokračují rychlým tempem a horský hotel už začíná obnovovat svůj provoz.

Bedřich Wasserburger, provozovatel Horského Hotelu Kozubová: “Doufejme, že od podzimu už nás nic nezaskočí, že nám bude přát jak příroda tak se uklidní covidová situace a my budeme moct tady normálně pokračovat dál a uvítáme tady spoustu dětí. Naším záměrem je využít toto krásné místo zejména pro děti, a to ať už formou škol v přírodě, lyžařských kurzů nebo léčebny, rekonvalescenčních pobytů během celého roku. Výhodou umístění v 1000 metrech je čerstvý vzduch, který dětem výrazně prospívá.”Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy