Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Návštěva se zvrtla. 66letý muž chtěl skočit z okna, zachránili ho strážníci

Městská policie Ostrava v sobotu vyjela k hádce mezi lidmi v jednom z bytů v Mariánských Horách. Pro strážníky zprvu banální zákrok se málem obrátil v tragédii, nebýt jejich pohotové reakce.

Rozpory a hádka mezi spolubydlícími a jejich návštěvou. K tomuto poměrně běžnému případu vyjeli ostravští strážníci v sobotu 28. listopadu po deváté hodině večerní do Mariánských Hor. Incident oznámil na linku 156 třiašedesátiletý muž s tím, že potřebuje pomoct vyvést návštěvu svého spolubydlícího. 

Vladimíra Zapletalová, MP Ostrava: "S touto návštěvou on sám nesouhlasil a ta byla rovněž hlavní příčinou rozporů v bytě. Strážníci při zjišťování skutečného stavu věci zjistili, že ve vedlejším pokoji se uzamknul 66letý spolubydlící. Jeden ze strážníků proto zaklepal na dveře uzamčeného pokoje ve snaze zjistit, jestli je muž v pořádku, proč se v pokoji uzamkl a zda je možno si s ním promluvit." 

Muž ale podle strážníků začal panicky křičet, že nic neudělal, že sedí na parapetu a chystá se skočit z okna. 

Vladimíra Zapletalová, MP Ostrava: "Ve stejnou dobu strážníci zaslechli křik ženy ze spodního patra, že na parapetu sedí muž a chce skočit dolů. Strážníci nezaváhali, využili svého oprávnění a vstoupili neprodleně do uzamčeného pokoje. Jakmile 66letý muž zjistil, že se strážníci dostali do pokoje, pokusil se odrazit rukama od parapetu. To ho už naštěstí pevně držel strážník, který tak muže na poslední chvíli stáhl z parapetu a vtáhl zpět do pokoje."

Strážníci muže předali přivolaným zdravotníkům.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy