Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

EKO MAGAZÍN: V Albrechticích na Karvinsku budou zpracovávat plasty

V areálu bývalého zemědělského družstva v Albrechticích vzniká pobočka švédské firmy Rondo Plast AB. Zabývá se recyklací a regranulací plastových materiálů. Provoz chce spustit ještě letos na podzim. V nových prostorách chce vyrábět plastový granulát.

Recyklace plastů neboli renovace zbytkových či odpadních plastů umožní materiálu nový život. Obvykle se přerodí do úplně odlišné formy od původního stavu. Recyklací a regranulací plastových materiálů se zabývá švédská firma Rondo Plast AB, která bude v Albrechticích na Karvinsku vyrábět granuláty a drtě. Ve specializované laboratoři budou odborníci posuzovat vlastnosti plastů, a to i pro jiné firmy.

Erik Valerián, jednatel společnosti Rondo Plast AB: „Budeme tady vyrábět, uskladňovat a také tady bude laboratoř na zkoumání mechanických vlastností plastů. Výroba musí být už z podstaty čistá, protože nesmí dojít ke smíchání druhů plastů a musí mít ISO 9000 a ISO 14000.”
Jindřich Feber (PROAL), starosta Albrechtic: „Jsem rád, že se tady ten náš brownfield postupně zaplňuje. Po třech firmách přišla čtvrtá ze Švédska. Jedná se o recyklaci plastů, což si myslím, že je přínosné pro ekologii i samotnou obec, protože švédský investor může pomoci se zaměstnaností v obci.”

Linka na zpracování plastových materiálů bude stát v hale bývalého zemědělského družstva, konečným produktem bude plastová drť.

Erik Valerián, jednatel společnosti Rondo Plast: „V první fázi budeme pouze drtit materiál, v druhé fázi bychom rádi vyráběli granulát. Drť se bude homogenizovat, budou se zkoumat mechanické vlastnosti drtě plastů, budeme ji dále buď prodávat nebo zpracovávat.”
Jindřich Feber (PROAL), starosta Albrechtic: „Dělali jsme si statistiku, kolik projede přes Albrechtice aut. Je to zhruba 5000, proto si myslím, že dvě až tři auta nákladní a osobní k tomu, bude znamenat minimální navýšení dopravy.”

Linka v Albrechticích bude schopna zpracovat 2000 tun plastového materiálu ročně. Firma plánuje zaměstnat okolo dvaceti lidí. Výroba by měla být spuštěna na konci září.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků