Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

EKO MAGAZÍN: V Albrechticích na Karvinsku budou zpracovávat plasty

V areálu bývalého zemědělského družstva v Albrechticích vzniká pobočka švédské firmy Rondo Plast AB. Zabývá se recyklací a regranulací plastových materiálů. Provoz chce spustit ještě letos na podzim. V nových prostorách chce vyrábět plastový granulát.

Recyklace plastů neboli renovace zbytkových či odpadních plastů umožní materiálu nový život. Obvykle se přerodí do úplně odlišné formy od původního stavu. Recyklací a regranulací plastových materiálů se zabývá švédská firma Rondo Plast AB, která bude v Albrechticích na Karvinsku vyrábět granuláty a drtě. Ve specializované laboratoři budou odborníci posuzovat vlastnosti plastů, a to i pro jiné firmy.

Erik Valerián, jednatel společnosti Rondo Plast AB: „Budeme tady vyrábět, uskladňovat a také tady bude laboratoř na zkoumání mechanických vlastností plastů. Výroba musí být už z podstaty čistá, protože nesmí dojít ke smíchání druhů plastů a musí mít ISO 9000 a ISO 14000.”
Jindřich Feber (PROAL), starosta Albrechtic: „Jsem rád, že se tady ten náš brownfield postupně zaplňuje. Po třech firmách přišla čtvrtá ze Švédska. Jedná se o recyklaci plastů, což si myslím, že je přínosné pro ekologii i samotnou obec, protože švédský investor může pomoci se zaměstnaností v obci.”

Linka na zpracování plastových materiálů bude stát v hale bývalého zemědělského družstva, konečným produktem bude plastová drť.

Erik Valerián, jednatel společnosti Rondo Plast: „V první fázi budeme pouze drtit materiál, v druhé fázi bychom rádi vyráběli granulát. Drť se bude homogenizovat, budou se zkoumat mechanické vlastnosti drtě plastů, budeme ji dále buď prodávat nebo zpracovávat.”
Jindřich Feber (PROAL), starosta Albrechtic: „Dělali jsme si statistiku, kolik projede přes Albrechtice aut. Je to zhruba 5000, proto si myslím, že dvě až tři auta nákladní a osobní k tomu, bude znamenat minimální navýšení dopravy.”

Linka v Albrechticích bude schopna zpracovat 2000 tun plastového materiálu ročně. Firma plánuje zaměstnat okolo dvaceti lidí. Výroba by měla být spuštěna na konci září.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy