Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bruntálská průmyslovka v projektu Průmysl 4.0 otevřela modelovou výrobní linku, laboratoř a inkubátor

Střední průmyslové škole a obchodní akademii v Bruntále se podařilo získat důležité financování projektu Průmysl 4.0. Jde o instalaci učebny automatizace, laboratoře virtuální techniky a podnikatelského inkubátoru. Studenti si nově budou moci simulovat celý proces výrobní linky.

Celé předvedení nové techniky a technologie uvedla konference, kterou škola pořádala. Hostě si pak mohli celou učebnu automatizace prohlédnout.

Jan Meca, ředitel SPŠ a OA Bruntál: „My jsme pořídili dvě linky, jsou to vlastně zmenšené modely z takových malých továrniček na průmysl 4.0, obsahují celý komplexní výrobní proces. To znamená, nejsou to technologie separované, to znamená manipulátory, laboratorní roboty, ale je to vlastně jedna ucelená sestava.“

Učebna je doplněna laboratoří, kde je vše možno modelovat také virtuálně.

Jan Meca, ředitel SPŠ a OA Bruntál: „Žáci mají i mimo ty linky, které tady mají fyzicky, si mají možnost ve virtuálním prostředí si vyskládat."

Stanislav Folwarczny (ODS a TOP 09), náměstek hejtmana MS kraje: „Já si myslím, že tento projekt je skutečně pro MS kraj významný a ty výsledky toho projektu budou moci používat i žáci ostatních středních škol.“

Obě nově instalované výukové linky byly současně spuštěny.

Lukáš Šulkovský, učitel odborných předmětů: „Spustíme ten program a ta linka vlastně na něj reaguje a jednotlivé bloky nám začnou vyrábět ten prvek.“

Ivo Vondrák (ANO), hejtman MS kraje: „Jsem rád, že bruntálská škola se toho chopila a dle mého názoru je to vzorový příklad, jak by to mělo vypadat i na ostatních školách."


Učebna, laboratoř i podnikatelský inkubátor budou sloužit studentům oborů strojírenství, informatika a dopravní prostředky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy