Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

30 mladých lidí ze šesti zemí Evropy navštívilo Jeseníky v rámci výměnného pobytu

Polsko, Itálie, Portugalsko, Španělsko, Bulharsko a Česká republika. To jsou domovy třiceti mladých lidí, kteří využili Evropský projekt Erasmus plus k výměnnému pobytu a návštěvě Jeseníků. V Karlově pod Pradědem a okolí pobývali celý týden.

Hlavním tématem pobytu mladých lidí od 18 do 30 let byla kulturní výměna, sport a zdravý životní styl. Program jejich pobytu byl opravdu pestrý.

Pavel Vítek, organizátor, předseda spolku: „Nejdříve si naši účastníci museli připravit prezentace o tom, jaká je situace ohledně zdravého životního stylu v jejich zemích a lokálních komunitách. Později jsme také uspořádali veřejnou akci na bruntálském náměstí."

Účastníci poznali také netradiční sporty, jak např. kinball, frisbee, inkluzivní fotbal či polský paland. Při pobytu v Jeseníkách nemohla chybět ani horská turistika vodopády Bílé Opavy.

Pavel Vítek, organizátor, předseda spolku: „Další z aktivit bylo to, že jsme naše účastníky nechali navštívit Praděd, udělali jsme si s nimi túru."
Mateusz, účastník akce, Polsko: „Nejvíc se mi líbil výlet do hor, jelikož krajina je úplně jiná, než v Polsku."
Carolina, účastnice akce, Portugalsko: „Také jsem nalezla přátele, se kterými jsem si mohla povídat o svém životě a podobně."
Francesco, účastník akce, Itálie: „Nejlepší zážitky jsou pro mě zkušenosti z nových sportů, které tu děláme."

Podobné aktivity programu Erasmus plus budou dále pokračovat. Podstatné je to, co mnoho mladých lidí ani neví. Pro účast na výměnném pobytu nemusejí být studenty, stačí jen jejich zájem o nová poznání.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy