Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Bruntále proběhlo čtvrté pokračování celosvětově populární akce Pecha Kucha Night

Akce Pecha Kucha (peča kuča) Night vznikla původně v Japonsku nápadem architektů a v překladu znamená Noc povídání. Měla zefektivnit původně dlouhé a nezáživné besedy s umělci a odborníky. Postupně se díky jasným pravidlům diskuzí stala světovým fenoménem. V Bruntále se konala již počtvrté.

Akce Pecha Kucha Night se pořádají ve více než 230 městech na všech kontinentech.

Eliška Hlavenková, zakladatelka akce a hlavní pořadatelka: „Pecha Kucha je výjimečná tím, že její prezentace jsou nějakým způsobem časově omezené. Každý účinkující si připraví 20 obrázků a na každý obrázek má 20 vteřin. Pecha Kucha probíhá po celém světě, dneska konkrétně probíhá i v Německu a v Číně.“

Zajisté největší osobností bruntálské akce byl celosvětově známý sochař, výtvarník a spisovatel Kurt Gebauer.

Kurt Gebauer, sochař, malíř, spisovatel, Praha: „Já už jsem jednu Pechu Kuchu zažil v Praze, je to moje tvorba z kamení."

V Bruntále vystoupilo celkem 10 prezentujících účastníků z nejrůznějších oborů.

Stanislav Zámečník, Farma u Stromovouse, Stará Voda: „My jsme taková specifická farmička, která během 4 let získala 3x ocenění Regionální potravina MS kraje.“

Lída Ondrašíková, malířka, Rýmařov: „Já jsem dneska přijela představit na Bruntálskou Pecha Kucha Night jesenický umělecký festival, který pořádám v Janovicích u Rýmařova."

Kamil Schaumann, Penzion Schaumannův dvůr, Karlovice: „Já jsem prezentoval čistou vodu z Jeseníků, to znamená vodu Schaumanovku, která je vlastně kojeneckou vodou a opravdu je to dar přírody."

Petr Zahnaš, geopark Krajina břidlice. Zálužné u Vítkova: „Přišel jsem dneska představit spolek Zálužné, který se věnuje vracení historické paměti lidem a obci."

Formát besed akce Pecha Kucha Night se stal natolik zajímavým, že jej do své praxe přebírá také řada firem a společností.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy