Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hrad Sovinec se za krásného počasí rozloučil s letošní návštěvnickou sezónou

Víkendový závěr ve znamení sokolnictví a divadel byl letošní poslední akcí na hradě Sovinci. Současně byl jednou z posledních možností užít si krásného babího léta a také příležitostí ke zhodnocení celé sezóny.

Letošní návštěvnická sezóna byla vlivem covidových omezení o dva měsíce kratší, což mělo vliv na návštěvnost hradu i přes velký zájem návštěvníků na každé akci.

Michal Koutný, kastelán Sovince: „Zatím mluvíme o tom, že máme návštěvnost kolem 38 tisíc, oproti loňskému, kdy jsme měli 54 tisíc." 

Kromě akcí probíhaly na hradě samozřejmě i pravidelné prohlídky.

Samuel Hofman, průvodce: „Máme tady tři prohlídkové okruhy, máme klasickou prohlídku interiérů i nádvoří s průvodcem, potom máme prohlídku, zaměřenou na opevnění a na třicetiletou válku. Máme také tzv. Prohlídky pro práčata, které jsou zaměřeny na děti."

Poslední víkend na hradě byl ve znamení divadel a sokolnictví, za velkého zájmu návštěvníků.

Zdenek Zedek, spoluorganizátor akcí: „To znamená sokolníci, šermíři, divadlo, historická řemesla a hlavně zábava."

Monty, sokolník: „Snažím se jim trošičku prezentovat sokolnictví, což je jeden z nejstarších způsobů lovu, jedno z nejstarších umění, které lidstvo ovládá."
Víťa Marčík, divadlo Víti Marčíka, České Budějovice: „Hrajeme potulné loutkové divadlo, předvádíme tady pohádky a jinak i představení pro dospělé. Na hradech hrajeme vlastně poskrovnu."
Anketa, návštěvníci hradu: „Krásné to bylo, pěkné představení mají a vyšlo i počasí.“
„Jo, bylo to příjemné, procházka."

„Bylo to dobrý, bylo to fajn.“

Přestože sezóna akcí na Sovinci končí, opravdoví milovníci hradu a romantiky budou mít možnost po vánočních svátcích navštívit ještě Vánoce na Sovinci od 26. do 30. prosince.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy