Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladí lidé ze 6 zemí Evropy se v Jeseníkách věnovali lesnictví, čistili lesy a sázeli stromy

Výměnný pobyt projektu Erasmus plus v Jeseníkách byl tentokrát zaměřen na téma lesnictví. 30 mladých lidí z celé Evropy se sjelo do Karlova pod Pradědem, aby načerpalo nové poznatky a pomohlo jesenickým lesům. Seznámili se také s městskými parky a výsadbou izolační zeleně.

Hosté z Turecka, Španělska, Rumunska, Portugalska, Polska a České republiky měli možnost také vzájemně porovnat problémy péče o lesy ve svých zemích.

Petr Pavlík, organizátor pobytu: „Někteří z nich dokonce mají už nějaké zkušenosti ohledně lesnictví a sami např. pracují i v neziskových organizacích, které se starají právě o výsadbu stromů a dnes co tady budeme dělat je to, že půjdeme do nedalekých lesů, kde budeme společně sbírat odpadky a v podstatě tímto způsobem ty lesy i čistit.“

Péči o zeleň i její výsadbu poznali účastníci přímo v terénu při pomoci lesům v Jeseníkách čištěním i novou výsadbou.

Diogo, Portugalsko: „Myslím, že je velice důležité, aby tyto ekologicky zaměřené projekty pokračovaly."

Miguel, Portugalsko: „Projekt je báječný, poznali jsme mnoho nového z těchto témat ve středu Evropy. Zvláště v České republice jsme se mnoho naučili. Děkuji všem organizátorům a všem lidem kolem včetně vedení okolních obcí za poskytnutí těchto možností.“

Bengisu, Turecko: „Díky tomuto projektu jsem se naučila mnohem více o lesích. Měli jsme možnost jít přímo do lesů a tím pádem jsem zvýšila svoje chápání toho, jak lesy fungují."

Projekt Erasmus zavítal také do Bruntálu, kde se účastníci seznámili se všemi městskými parky a především s projektem výsadby izolační zeleně na Jesenické ulici.

Lenka Vaňková, MěÚ Bruntál: „Celkem budeme vysazovat 105 stromů a druhově se bude jednat o javory, ozdobné hrušně a topoly italiky, zavětvované od země. Všechny budou dosahovat výšky kolem metru a půl."

Erasmus plus je výměnným pobytem. Umožňuje současně našim mladým lidem získat kontakty a nové poznatky v jiných zemích Evropy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy