Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Online veletrh středních škol Moravskoslezského kraje končí

Počtvrté v době koronavirové pandemie se mohli zájemci o studium na střední škole vypravit na virtuální návštěvu vybrané školy. V Moravskoslezském kraji se takto prezentovalo během devíti dní 135 zařízení. Zájemci si je mohli prohlédnout prostřednictvím prezenčních videí. Na otázky pak odpovídali pedagogové. V úterý 25. ledna 2022 Online veletrh středních škol končí.

Devítidenní Online veletrh středních škol se na moravskoslezských školách uskutečnil poprvé na podzim roku 2020. Školy byly kvůli koronaviru zavřené a takto mohli budoucí studenti nahlédnout pomyslně dovnitř. Teď se konal již po čtvrté. 

Zájemci mohli sledovat vysílání školy, zhlédnout propagační videa a byl zde také prostor pro přímé dotazy nebo chat. Učitelé se snažili co nejlépe představit jednotlivé studijní obory.

Alena Šimečková, ředitelka Střední zdravotnické školy v Opavě: „V této odpolední části máme vstupy jednotlivých vyučujících, kteří seznamují uchazeče o průběhu vzdělávání, o praktické výuce. O výuce na praxi, tzn. v různých zdravotnických zařízeních, o kurzech, zahraničních stážích apod.

Atmosféru školy dokreslovala také krátká videa natočená přímo ve výuce.

Marta Konečná, učitelka odb. předmětů, Střední zdravotnická škola v Opavě: „Pouštěli jsme zde video, ve kterém je spousta ukázek jako provádění odborných výkonů, měření krevního tlaku, odběr krve, příprava injekce, ale i manipulace s nemocnými.“

Mnohá školská zařízení ale nyní začínají zvát zájemce o studium také dovnitř. Veřejnosti se po téměř dvou letech znovu otevřela třeba Střední škola technická v Opavě. Během soboty si ji přišlo prohlédnout na 300 lidí.

Josef Vondál, ředitel Střední škola technické, Opava: „Není to běžné že by tolik lidí přišlo na Den otevřených dveří. Myslím, že tady byl vidět ten hlad po tom někam jít, něco vidět, zeptat se na místě a možná si i něco vyzkoušet.“

Přihlášku ke studiu na střední škole si žáci posledních ročníků základních škol musí podat do 1. března. Přijímací zkoušky jsou naplánovány na duben.

TERMÍN ODEVZÁDNÍ PŘIHLÁŠKY KE STUDIU NA SŠ: 1. březen 2022

TERMÍN PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY NA SŠ:

čtyřleté obory a obory nástavbového studia: 12. a 13. dubna 2022

obory šestiletých a osmiletých gymnázií: 19. a 20. dubna 2022

Nahlásit chybu


K tématu
OFIR Service s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna Nošovice
Nošovice
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail