Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pivo umí nejlépe načepovat studenti ze Střední školy společného stravování v Ostravě-Hrabůvce.

Celý MS kraj |

Studenti hotelových škol i odborných učilišť soutěžili v čepování piva. V regionálním kole se utkalo 8 týmů. Porota hodnotila nejen zda má nápoj správnou míru, ale také hustotu pěny a způsob servírování. Nejlépe to šlo studentům ze Střední školy společného stravování v Ostravě-Hrabůvce.

Přestože ještě pivo ochutnat kvůli nízkému věku nemohou, už jej umí předpisově načepovat. V regionální soutěži Zlatovar Cup se utkali studenti z odborných učilišť i středních hotelových škol z Moravskoslezského kraje. Ještě předtím, než se postavili za pípu, museli zvládnout teoretickou část soutěže.

Jiří Vizauer, organizátor soutěže, Střední škola hotelnictví a služeb a VOŠ Opava: „Všechno to jsou otázky, které se dotýkají piva. Tzn. výroby, skladování, sanitace plus nějaké slangové výrazy.“

Do soutěže se přihlásilo 8 tříčlenných týmů. Každý soutěžící musel za tři minuty před pozorným zrakem poroty připravit dva ukázkové půllitry. Pro hodnocení pak vybral ten povedenější.

Nikola Dvořáková, soutěžící, Střední škola hotelnictví a služeb a VOŠ Opava: „Nejdůležitější je mít čistou sklenici, mokrou, studenou. A potom to hezky načepovat.“

Porota sledovala nejen způsob čepování, ale také servírování nápoje. A posuzovala i celkový dojem.

Ludmila Černínová, předsedkyně poroty: „Hodnotíme kvalitu načepovaného piva. Tzn. výšku pěny, hustotu pěny a také krémovitost u pěny. Také hodnotíme dodržení míry.“

Porota sledovala jednotlivé výkony pozorně od úvodního představení přes práci za pípou až po servírování nápoje a rozloučení.

Denis Willert, soutěžící, Střední škola společného stravování, Ostrava-Hrabůvka: „Nejdůležitější je pak se usmívat na tu porotu a být milý.“

Příjemné vystupování se Denisi Willertovi ze Střední školy společného stravování v Ostravě-Hrabůvce vyplatilo. Jeho pivo bylo mezi 24 soutěžícími jednotlivci nejlepší. Tímto umístěním pomohl své škole k vítězství mezi týmy. Opavská hotelová škola obsadila 2. místo. Třetí byli studenti vyšší odborné a střední školy DAKOL z Petrovic u Karviné.KRAJSKÉ KOLO ZLATOVAR CUP OPAVA 2022

soutěž jednotlivců:

1. Willert Denis, SŠSS Ostrava - Hrabůvka                                                                                                                                                                                    2. Držiaková Daniela, VOŠ a SŠ DAKOL, Petrovice u Karviné                                                                                                                                                    3. Dvořáková Nikol, SŠHS a VOŠ Opava

soutěž družstev:

1. SŠSS Ostrava - Hrabůvka                                                                                                                                                                                                           2. SŠHS a VOŠ Opava                                                                                                                                                                                                                     3. VOŠ a SŠ DAKOL, Petrovice u Karviné

Zdroj: SŠHS a VOŠ Opava
Nahlásit chybu


Technická závada při nabíjení elektrokoloběžky způsobila požár bytu v Příboře, pět osob zraněno

Včera 19:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Příboře v úterý odpoledne hořelo v bytě v 7. nadzemním podlaží bytového domu. Bylo nutné evakuovat jeho obyvatele, což započali policisté, kteří dorazili jako první. Dům muselo opustit celkem 16 osob. Jeden člověk byl odnesen pomocí transportní plachty. Zranilo se celkem pět lidí.

Na hrobu ve Vítkovicích si ustlal bezdomovec. Návštěvníci hřbitova na něj zavolali strážníky

Včera 10:11 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Tak to tady ještě nebylo. Ostravští strážníci museli řešit velmi neobvyklou situaci, kdy je vyděšená seniorka přivolal na hřbitov, že jí na hrobě spí nějaký muž. Ukázalo se, že jde bezdomovce, kterého zmohl alkohol.

Hasiči SDH Karviná-Ráj oslavili na Lodičkách 100 let

Sbor dobrovolných hasičů z Karviné-Ráje uspořádal na Lodičkách slavnost ke 100. výročí založení sboru. Nechyběla ukázka českých i polských hasičských sborů, mše s požehnáním a také vyznamenání zasloužilých hasičů.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

20. května 2024 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

20. května 2024 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Tanec Fokus ve větším formátu obsadil zimní stadion

Skvělá atmosféra provázela letošní 9. ročník akce Tanec Fokus, která se poprvé konala v prostorách zimního stadionu. Na ploše se předvedla více než tisícovka tanečníků v celkem 85 choreografiích nejrůznějších tanečních stylů. To vše probíhalo pod dohledem téměř 1 500 diváků.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

20. května 2024 17:05 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

20. května 2024 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. června 2024 od 35 000 do 44 000 Kč/měsíc

Muzejní noc v historické budově Muzea Těšínska zavedla návštěvníky do světa módy našich předků

Mezinárodní Den muzeí nabídl návštěvníkům nevšední zážitky a nové pohledy na přítažlivé muzejní aktivity. V historické budově muzea v Českém Těšíně se hosté mohli přenést do světa módy i gastronomie našich předků. Historická budova Těšínského muzea patří k chloubám místní architektury.

Mezi Ostravou a Karvinou dochází kvůli bezpečnosti ke změně organizace dopravy

Mezi Ostravou a Karvinou je silnice bezpečnější. Ředitelství silnic a dálnic se po dohodě s dopravními policisty rozhodlo snížit počet přímých jízdních pruhů a umístění baliset v křižovatkách. Po změně tady nedošlo k žádné dopravní nehodě.

VIDEO: Silniční kontrola skončila zadržením, Slovák nabídl policistům úplatek

20. května 2024 12:10 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z obvodního oddělení Vrbno pod Pradědem kontrolovali řidiče v obci Světlá Hora. Narazili při tom na řidiče, který neměl během jízdy zapnutý bezpečnostní pás. Na místě obdržel pokutu ve výši 1500 korun, sankci přijal a oznámil, že ji uhradí převodem z účtu. Z banální situace se ale vyklubalo podezření na trestný čin u jeho spolujezdce.

V Dolních Vítkovicích odstartoval první letošní Pojez fest. Jeho součástí byl i Den s Technotrasou

Dolní oblast Vítkovic v Ostravě zaplnili milovníci dobrého jídla. Uskutečnil se tady už 3. ročník Pojez festu, který zároveň lákal návštěvníky na technické atraktivity Moravskoslezského kraje.

Crossfitové závody v DOV prověřili celkovou zdatnost sportovců

20. května 2024 9:07 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Dolní oblast Vítkovic v Ostravě patřila klasickým crossfitovým závodům. Ve venkovní tělocvičnu se proměnil prostor u Bolt toweru, kde si změřilo síly i kondičku na 140 soutěžících.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

20. května 2024 9:02 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Regionální zprávy POLAR

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

Pivo umí nejlépe načepovat studenti ze Střední školy společného stravování v Ostravě-Hrabůvce.
Vydáno 23. února 2022 16:11, Celý MS kraj, Katka Geryková
Studenti hotelových škol i odborných učilišť soutěžili v čepování piva. V regionálním kole se utkalo 8 týmů. Porota hodnotila nejen zda má nápoj správnou míru, ale také hustotu pěny a způsob servírování. Nejlépe to šlo studentům ze Střední školy společného stravování v Ostravě-Hrabůvce.

Přestože ještě pivo ochutnat kvůli nízkému věku nemohou, už jej umí předpisově načepovat. V regionální soutěži Zlatovar Cup se utkali studenti z odborných učilišť i středních hotelových škol z Moravskoslezského kraje. Ještě předtím, než se postavili za pípu, museli zvládnout teoretickou část soutěže.

Jiří Vizauer, organizátor soutěže, Střední škola hotelnictví a služeb a VOŠ Opava: „Všechno to jsou otázky, které se dotýkají piva. Tzn. výroby, skladování, sanitace plus nějaké slangové výrazy.“

Do soutěže se přihlásilo 8 tříčlenných týmů. Každý soutěžící musel za tři minuty před pozorným zrakem poroty připravit dva ukázkové půllitry. Pro hodnocení pak vybral ten povedenější.

Nikola Dvořáková, soutěžící, Střední škola hotelnictví a služeb a VOŠ Opava: „Nejdůležitější je mít čistou sklenici, mokrou, studenou. A potom to hezky načepovat.“

Porota sledovala nejen způsob čepování, ale také servírování nápoje. A posuzovala i celkový dojem.

Ludmila Černínová, předsedkyně poroty: „Hodnotíme kvalitu načepovaného piva. Tzn. výšku pěny, hustotu pěny a také krémovitost u pěny. Také hodnotíme dodržení míry.“

Porota sledovala jednotlivé výkony pozorně od úvodního představení přes práci za pípou až po servírování nápoje a rozloučení.

Denis Willert, soutěžící, Střední škola společného stravování, Ostrava-Hrabůvka: „Nejdůležitější je pak se usmívat na tu porotu a být milý.“

Příjemné vystupování se Denisi Willertovi ze Střední školy společného stravování v Ostravě-Hrabůvce vyplatilo. Jeho pivo bylo mezi 24 soutěžícími jednotlivci nejlepší. Tímto umístěním pomohl své škole k vítězství mezi týmy. Opavská hotelová škola obsadila 2. místo. Třetí byli studenti vyšší odborné a střední školy DAKOL z Petrovic u Karviné.KRAJSKÉ KOLO ZLATOVAR CUP OPAVA 2022

soutěž jednotlivců:

1. Willert Denis, SŠSS Ostrava - Hrabůvka                                                                                                                                                                                    2. Držiaková Daniela, VOŠ a SŠ DAKOL, Petrovice u Karviné                                                                                                                                                    3. Dvořáková Nikol, SŠHS a VOŠ Opava

soutěž družstev:

1. SŠSS Ostrava - Hrabůvka                                                                                                                                                                                                           2. SŠHS a VOŠ Opava                                                                                                                                                                                                                     3. VOŠ a SŠ DAKOL, Petrovice u Karviné

Zdroj: SŠHS a VOŠ Opava
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000029986/pivo-umi-nejlepe-nacepovat-studenti-ze-stredni-skoly-spolecneho-stravovani-v-ostravehrabuvce