Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mezinárodní halový turnaj v kopané Bruntálské bodlo se konal již počtrnácté

V Bruntálské sportovní hale si dali dostaveníčko fotbalisté našich týmů s reprezentanty Slovenska. Po dvouleté nucené pauze se konal se tady již 14. ročník halového turnaje můžů a mládeže Bruntálské bodlo. Přijelo 5 týmů z Bratislavy a ze Svätého Júra aby se utkaly s osmi týmy z Bruntálska.

Bruntálské bodlo bylo vlastně dvěma turnaji v jeden den s věkově oddělenými kategoriemi.

Marek Nágl, hlavní pořadatel, ředitel turnaje: „Jednalo se vlastně o dva turnaje, turnaj neomezený věkem a teď je to turnaj nad 30 let. Hrací systém byl klasický – jednou 12 minut systémem každý s každým, hrálo se 4+1 na házenkářské brány tady v bruntálské sportovní hale na Zeyerově ulici."

Sportovní zápolení během covidové pauzy opravdu fotbalistům chybělo a bylo to znát i na kvalitních výkonech.

Marek Nágl, hlavní pořadatel, ředitel turnaje: „Bruntálské týmy obsadily až třetí místo a vlastně teď v tom druhém turnaji bruntálský tým jako tým za Vrtala má největší šanci a je největší favorit turnaje, takže doufám, že vyhraje a budeme první.“

O kulturní program se postarala úspěšná taneční škola Stonožka. Turnaj i svůj tým s názvem Chcípl pes přijel z Prahy podpořit i předseda hnutí a jeden z prezidentských kandidátů Jakub Olbert.

Jakub Olbert, prezidentský kandidát: „Úroveň turnaje je vysoká na to, že je to dobrovolná akce, vlastně bezpříspěvková, tak je to úžasně zorganizované a samozřejmě velký dík patří Markovi, ale i všem ostatním lidem, kteří se na tom podílí. Já jsem hrozně moc rád, že jsem sem přijel, protože rozdíl mezi Prahou a Bruntálem je v lidství. Tady jsou ti lidi opravdu normální. Já jsem hrál dlouho velký fotbal, pak jsem hrál Hanspaulku, teď mám už pět let pauzu, no a bylo to vidět.“

V turnaji bez omezení věku nakonec zvítězil tým Velké Štáhle před bratislavskými Ararby s Sokolem Karlovice, v turnaji nad 30 let nakonec splnil roli favorita místní Vrtal tým před Hurikány ze Svätého Júra a FC Bruntálsko.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy