Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Magnetická rezonance v Krnově za tři roky od spuštění předčila očekávání. Bude se i rozšiřovat

2. dubna tomu budou tři roky, kdy bylo v krnovské nemocnici téměř 70 milionovou investicí vybudováno nové oddělení magnetické rezonance. Za tu dobu zde bylo provedeno více než 10 tisíc vyšetření. To předčilo všechna očekávání a magnetická diagnostika se v nemocnici velmi osvědčila.

Získání souhlasu přístrojové komise ministerstva s pořízením rezonance bylo velmi složitým procesem.

Ladislav Václavec, ředitel nemocnice: „Já dělám ředitele už od roku 2008 a od začátku jsem se jí snažil pro okres Bruntál zařídit, absolutně se nedařilo. Podařilo se mi to, až když jsem se stal senátorem a to byl také jeden z důvodů, proč jsem šel do politiky.“

Samotné vyšetření není náročné a pacienti zejména oceňují jeho dostupnost pro okres Bruntál.

Zdeněk Hruška, pacient: „Tak určitě, nemusí se jezdit do Ostravy nebo do Olomouce. Úplně v pohodě. Akorát, že kdo je klaustrofobik, tak asi má problém.“

Rozsah vyšetření magnetickou rezonancí je velmi široký a pomáhá všem oborům nemocnice.

Romana Kaplanová, primářka oddělení: „Zaujímáme jednak obory v oblasti neurologie, ortopedie, často máme i malé děti, vyšetřujeme ale v poslední době často i onemocnění urologické."                                                                                                                                                  

Nemocnice uspěla v dotačním programu Ministerstva zahraničí a těší se na důležitý upgrade, který dále rozšíří možnosti vyšetření.

Romana Kaplanová, primářka oddělení: „Je to balíček nových sekvencí, který nám pomůže v diagnostice onemocnění neurologických. Součástí tohoto upgradu je také zakoupení mammární civky v poměrně dobrém rozlišení, takže budeme se těšit i na rozšíření možností prsní diagnostiky."

Nové vylepšení funkcí také umožní rychlejší zpracovávání protokolů a tím i zvýšení kapacity rezonance až o 6 pacientů denně.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy