Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Světoznámý architekt a urbanista Herbert Dreiseitl navštívil Bruntál. Besedoval, přednášel a jednal s vedením města

Spojené státy, Německo, Velká Británie, Rakousko, Finsko, Norsko – to je jen malý výčet zemí, kde všude velmi dobře znají profesora Herberta Dreiseitla, umělce, architekta a urbanistu. Málokdo však ví, že jeho kořeny jsou právě u nás, v Bruntále. Ten profesor Dreiseitl právě navštívil.

Práce profesora Dreiseitla jsou zaměřeny na využívání přírodních zdrojů při koncepci měst a krajiny, zadržování vody v přírodě a využívání zeleně. Bruntálsko ho velmi zajímá.

Herbert Dreiseitl, profesor architekt a urbanista: „Oba mojí prarodiče, z otcovy i matčiny strany jsou z Bruntálu. Můj otec a matka se v Bruntále narodili. Můj otec měl velký obchod s názvem Wilhelm Dreiseitl, na hlavním náměstí a můj druhý pradědeček byl ředitelem gymnázia v Bruntále.“

Na besedě s představiteli města profesor Dreiseitl představil sebe a svoji práci a diskutoval o možnostech a budoucnosti rozvoje města.

Herbert Dreiseitl, profesor architekt a urbanista: „Cítím velké propojení, protože moji prarodiče i rodiče jsou odtud. Mám velmi silný zájem pomoci městu s rozvojem a budoucností, zejména pro mladou generaci. Proto jsem zde a rád přinesu své zkušenosti ze své práce po celém světě.“

Petr Rys (STAN), starosta Bruntálu: „Profesor Herbert Dreiseitl přednášel po celém světě a může nám přinést velmi zajímavé myšlenky k našemu rozvoji.

Na přednášce a besedě se studenty středních škol se architekt živě zajímal o názory středoškoláků a jejich představy o kvalitním a perspektivním bydlení.

Bettina Dreisetl, manželka: „Město se mi velice líbí, protože tu vidím příležitosti, které tady jsou pro budoucnost."

Návštěva nebyla jen zdvořilostní, byla spíše začátkem další spolupráce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy