Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kriminalisté rozbili největší drogový gang na Bruntálsku

Kriminalisté z Bruntálu si připsali mimořádný úspěch. Měsíce pracovali na případu výrobců a distributorů drog, které nakonec zadrželi. Tři muži ve věku 28, 49 a 52 let už byli obviněni a teď jim hrozí až desetileté vězení. V horizontu předchozích zhruba tří let se jedná o největší případ trestné činnosti v oblasti držení a výroby drog na Bruntálsku.

zdroj videa: Policie ČR

Od začátku roku 2021 do letošního března, kdy byli muži zadrženi, se měli nejméně ve dvou objektech na Osoblažsku a Krnovsku podílet na nelegální výrobě drog.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Následně mělo docházet k distribuci vyrobené drogy v rámci celého okresu Bruntál. V organizované skupině měli sice obvinění rozdělené role, ale jejich činnost se občas „překrývala“, například samotná výroba drogy nebo její následná distribuce. Dva z nich se měli převážnou měrou podílet na obstarání a dovozu komponentů ze zahraničí, další poskytli objekty, kde samotná výroba probíhala."

Policisté provedli několik prohlídek domů, pozemků a dalších prostor.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Policisté zajistili různé předměty a prekursory sloužící k výrobě drog, plastové sáčky a dózy se zbytky různých krystalických látek, sušenou rostlinnou hmotou, digitální váhy. Zajistili také mobilní telefony, počítač, finanční hotovost, vozidla a motocykly, které měli obvinění užívat k nelegální činnosti."

Prohlídek byli přítomni také znalci odboru kriminalistické techniky a expertiz, kteří následně zajištěné věci podrobí odbornému zkoumání. Množství vyrobené drogy a finanční profit, který pachatelé za dobu své činnosti získali, je předmětem dalšího vyšetřování. Na samotném zadržení podezřelých osob se výraznou měrou podíleli policisté zásahové jednotky krajského ředitelství. Dva pachatelé byli zadrženi při nelegální výrobě drog.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Všichni tři muži byli obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Dva obvinění jsou v tuto chvíli ve vazbě."

V případě odsouzení hrozí všem třem trest odnětí svobody až na deset let.

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava a okolí
Ostrava
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

STARTRONIC s. r. o.;
Ostrava
od 17 300 do 25 000 Kč/měsíc

Detail