Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vesnická galerie v Karlovicích pro svátky narazila zelené pivo a otevřela novou výstavu

Během letošních Velikonoc nebylo snad místa, které by si jeho obyvatelé stylově nevyzdobili. V některých hospůdkách i větších restauracích točili i zelené pivo, naražené na Zelený čtvrtek. Stylová i originální byla vesnická galerie U řeky v Karlovicích na Vrbensku.

Nejen velikonoční tradice, ale i výtvarná kultura, tvoří v karlovické galerii jeden celek.

Libor Pavézka, majitel a galerista: „Točíme 16. sezónu, Je to třináctiprocentní a trvanlivost to má zajímavou, až do 26. září 2022. To znamená, že to nemusí být jenom na zelený čtvrtek, ale může to být jarní zelený speciál, letní zelený speciál, možná ta tradice celoroční nikomu nebude vadit. Je o to obrovský zájem.“

Zelené pivo je spodně kvašené, z moravského chmele, během varu se do něj přidává bylinný výluh z několika bylin včetně kopřivy. Kvašení trvá 8 dnů, pivo má plnou chuť i příjemnou hoiřkost.

Anketa, první návštěvníci: „Výborné a každému vřele doporučuji.“

„Výborné, dá se pít. Super. Doporučuji.“

Výbornou pověst karlovické galerii tvoří zejména pravidelné výstavy renomovaných umělců. Aktuálně zde vystavuje brněnská malířka Vlasta Švejdová.

Libor Pavézka, majitel a galerista: „Tu určitě znáte z Dikobrazu. To jsou takové ty okaté děti, ale hlavně z knížek vašich dětí. Z čítanek, které ilustrovala. Natáčela filmy pro děti ve Zlíně. Vlasta Švejdová je velmi zajímavá a všestranná paní. Na to, že je ročník 46, tak je velmi pracovitá.“

Současná výstava v galerii je již stodesátá v pořadí. V karlovické galerii dosud vystavovalo téměř 300 autorů nejen z ČR.

Nahlásit chybu


K tématu
ISNA-MSE z.s., Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

IPO PRIMO s. r. o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 106 do 111 Kč/hod.

Detail

B2B Partner s.r.o. / ProLogis Park
Ostrava
od 40 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail