Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

I škola může mít velkou vernisáž. 1. ZŠ Bruntál se ponořila do Amazonie

Každý, kdo navštíví základní školu na Jesenické ulici se ocitne uprostřed amazonského pralesa. Ekologické téma kácení deštných pralesů inspirovalo pořadatele i 600 žáků školy ke ztvárnění zdejší flory i fauny.

Výstava Amazonie byla současně i celoškolní žákovskou soutěží.

Martin Henč (ANO), místostarosta Bruntálu: „Pro mě je opravdu lákavý už jenom ten název, protože nikdo z dětí ani v Amazonii nikdy nebyl a troufám si říct, že obrázky mají opravdu velkou barevnost a vystihují faunu a floru v Amazonii, což je úžasné.“

Marcela Žáková, ředitelka školy: "Když se kolem sebe podíváte a vidíte, jak ta výstava je nádherná a jak se všichni vybičovali, kolik tomu věnovali úsilí, tak já ve své pozici si můžu jenom lebedit, že to je super."

Organizátoři vystavili práce žáků nejen v hlavní sále, ale i přístupových chodbách školy.

Miluše Helísková, organizátorka výstavy: „Zároveň máme výstavu v městské knihovně, která nám umožnila vystavit kopie těchto prací.“

Výstava je velkou přehlídkou témat i malířských technik žáků. Hlavním tématem zůstává ekologie.

Miluše Helísková, organizátorka výstavy: „Napadlo mě to kvůli těm klimatickým problémům, aby ty děti si to uvědomily, jaký to má vlastně důsledek na tu naši planetu, kácení těch deštných pralesů."

Honza Štěpanovský: „Vyhrál jsem třetí místo a maloval jsem opičku v Amazonii.“

Tereza Karolová: „Já jsem malovala hada na větvi s listama.“

Natálie Bystrická: „Já jsem malovala Tukana. Našla jsem ho na internetu, protože jsem hledala něco, co by se mi tak hodilo."

Vernisáž doprovodil i školní pěvecký soubor. Výstava potrvá až do konce školního roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy