Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muzejní noc na bruntálském zámku propojila historii cyklistiky se swingovou muzikou

Velmi netradičně pojalo Muzeum Bruntál letošní Muzejní noc na bruntálském zámku. Originálním způsobem propojilo zahájení výstavy o historii cyklistiky s dobovou swingovou hudbou. To vše bylo doplněno i o tanec a jeho výuku.

Návštěvníci mohli swing na zámku nejen slyšet, ale také vidět a naučit se jej tancovat.

Karin Roszková, spolek Elegant: „Součástí dnešní vernisáže bylo také zahájení Swingového léta, které vlastně v letošním roce rozšiřujeme kromě Ostravy i do jiných měst MS kraje. "
Marcela Rotter, návštěvnice, pořadatelka Trofeo Niké Jeseníky: „Naprosto úžasná atmosféra, prostě znovu mi koluje krev v žilách. Skvělý.“

Hlavní doprovodnou akcí Muzejní noci byla pak výstava Fenomén cyklistika.

Petr Přendík, hisotrik a kurátor výstavy: „Výstava Fenomén cyklistika nám vlastně ukazuj vývoj jízdního kola od nejstarší doby. Od roku 1817 až do 90. let dvacátého století. Návštěvníci tady shlédnou exponáty, které jsou celodřevěné, pak tady můžeme vidět vysoká kola a následně taky takzvané bezpečníky, to už jsou v podstatě kola dnešního typu."

Vitríny výstavy mapovaly také vývoj vybavení kol, světel, brzd, převodů či přehazovaček.

Karin Roszková, spolek Elegant: „Kolegu vidíte, jak se vám projede na drezíně, což je vlastně první kolo, odrážedlo, které je prapůvodem všech kol a cyklistiky."

Návštěvnice výstavy: „Výstava je úžasná, vzpomínám si na své dětství, jak jsme jezdili na kole."

Marcela Rotter, návštěvnice, pořadatelka Trofeo Niké Jeseníky: „Sbírka historických bicyklů, tak to je jeden velký úžas, jsem opravdu nadšená."

Návštěvníci mohli navštívit také swingovou kavárnu v Sala terreně zámku nebo se zúčastnit výuky swingu.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail