Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči trénovali zásah v historické budově Muzea Těšínska, narazili na tělo horníka

Na tělo mrtvého horníka zavaleného v důlní štole narazili hasiči, kteří zasahovali v centru Českého Těšína. Stalo se tak při cvičení v historické budově Muzea Těšínska, kde museli hasiči při vyhledávání ohrožených osob prohledávat prostory jednotlivých expozic.

Hasiči jsou zvyklí, že při cvičných zásazích zachraňují i figuríny. V tomto případě však nainstalovaný hadrový horník nebyl součástí zásahu a hasiči proto museli hledat dále, až našli skutečného zaměstnance, který simuloval zranění. Další členové jednotky mezitím hasili rovněž fiktivní požár v kanceláři.

Richard Kohut, velitel zásahu HZS MSK Český Těšín: “Jednalo se o taktické cvičení při požáru malého rozsahu. Jednotka provedla uhašení a prohledání prostor, jestli se tam nenacházejí uvězněné osoby. Jedna osoba byla nalezena a vyvedena. Poté bylo cvičení ukončeno."

Případný skutečný požár by v nedávno rekonstruované historické budově Muzea Těšínska mohl napáchat velmi vysoké škody. Celá budova je proto chráněna protipožárním systém. Ten se zapnul i při cvičení, spustil signalizaci, vyřadil z provozu výtah a aktivoval odvětrávání zplodin.

Lenka Ježová Bichlerová, mluvčí Muzea Těšínska: “Máme tady vzácné věci, neradi bychom o ně při opravdovém požáru přišli. Součástí historické budovy je také muzejní knihovna Silesia, ve které jsou uloženy i vzácné sbírkové knihy. Probrali jsme s velitelem zásahu možnosti , jak některé věci možná malinko zlepšit nebo urychlit."

V závěru cvičení hasiči ověřovali, zda by dokázali s technikou dojet i do zadní části muzea, kam je příjezd značně komplikovaný.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy