Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jindřich Štreit dva týdny fotografoval průmysl Bruntálu, vznikla ojedinělá soudobá výstava na více místech

V Bruntále v těchto dnech probíhá výstava fotografií Jindřicha Štreita. Vystavený soubor se tematicky poněkud liší od jeho dosavadní tvorby. Jindřich Štreit se totiž tentokrát zaměřil na průmyslové provozy.

Světoznámý fotograf Jindřich Štreit prožil na Bruntálsku desítky let, v podstatě celý svůj dosavadní život. Téma, které si tentokrát zvolil pro svou výstavu, však pro něj bylo novinkou.

Jindřich Štreit, fotograf: „Neznal jsem Bruntál právě v tomto odvětví továren a já jsem byl fascinován tím, co jsem viděl. Prostě něco úžasného geniálního, co nemá ve světě obdoby.“

Petr Rys (STAN), starosta Bruntálu: „Z jeho slov vyplynulo, že to jsou světové firmy, které exportují do celého světa, jsou velmi zajímavé."

V každé ze šesti firem nafotografoval Štreit čtyři sta až pětset snímků. Samotné fotografování netrvalo nijak dlouho – necelé dva týdny. O to složitější a náročnější bylo zajištění podmínek v provozech a výběr fotografií.

Martin Henč (ANO), místostarosta Bruntálu: „Jindra, když přišel do první firmy, tak byl tak obrovsky nadšený, že těch čtyři sta pět set fotek nebylo za čtvrt dne půl dne, ale on musel jít ještě na noční. On je opravdu velmi náročný člověk pracovně.“

Představitelé bruntálských firem hodnotí probíhající výstavu velmi pozitivně. Pokládají ji za mimořádně významnou propagaci města a jeho průmyslu.

Václav Jízdný, předseda představenstva, Alfun a.s. Bruntál: „Za mě jako hodně velká věc, na kterou se tady bude hodně dlouho vzpomínat a zůstane tady po ní dokument, který se bude spousta lidí ještě dlouho prohlížet.“

Pavel Vavřík, ředitel Sladovny Bruntál: „Šlo všechno bez problémů v pohodě, rychle, příjemná spolupráce s panem Štreitem. Je vidět, že to je profesionál.“

Šedesát fotografií z cyklu Průmysl Bruntálu a jeho lidé je možné si prohlédnout na bruntálské radnici. Část jich je pak umístěna v městském divadle, městské knihovně a v plenéru na Fügnerově ulici.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy