Firmy s žáky a studenty složily soutěžící týmy, které pracovaly na společném řešení.
Květoslav Bašista, pořadatel, Okresní hospodářská komora Bruntál: „V podstatě je to třetí ročník soutěže T profi. Je to soutěž, která má za cíl propojovat a dlouhodobě propojovat spolupráci základní škola, střední škola a firmy. To je ten hlavní cíl. Vítěz postupuje do krajského kola a vítěz krajského kola postupuje na celostátní úroveň. Je to soutěž, kterou pořádá naše Okresní hospodářská komora."
Romana Nováčková, pořadatelka, Hospodářská komora ČR: „V dnešní soutěži týmy musí postavit ze součástkové základny zařízení. To zařízení funguje na principu vrat skladové haly, musí ho zapoijit do elektroniky a musí ho být schopni ovládat. Posouvat vrata nahoru, dolů, regulovat. Čas mají 3 hodiny maximum a vybavení je připravené na míru této soutěži a je to vybavení ze součástkové základny Merkur, doplňované elektronikou a počítačovými mikroprocesory Arduino."
Se stavebnicí Merkur měla již většina soutěžících zkušenosti a mnohé překvapilo, na jaké úrovni ji lze využít.
Anketa, soutěžící: „Když jsem bal hodně malý, tak jsem to dělal.“
„Ano, Merkur máme doma.“
I přes znalost Merkuru nebyla soutěž vůbec snadná a prověřila i schopnosti soutěžících, pracovat s technickou dokumentací.
Anketa, soutěžící: „Teďka stavíme nosník vrat levý a potom se vrhneme na pravý.“
„Přitahujeme tady kolo, abychom měli potom na pohon.“
„Teď děláme nosník, nosníky děláme.“
Nejvíce bodů a postup do krajského kola soutěže nakonec získal tým Krnovských opraven a strojíren s Krnovskou průmyslovkou a ZŠ Dvořákův okruh.