Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na hradě Hukvaldy i v podhradí se konala tradiční Ondřejská pouť

Hukvaldy jsou vyhlášené tradiční Ondřejskou poutí. Ta se koná nejen přímo v obci, ale také na hradě. Tisíce návštěvníků si proto nenechají ujít příležitost, aby z podhradí vystoupaly až na hrad, kde v ten den platí jen symbolickou desetikorunu.

Barbora Hrabovská, kastelánka hradu Hukvaldy: “Návštěvníci tak získávají jedinečnou možnost navštívit hrad Hukvaldy právě mimo standardní otevírací dobu, protože už teď máme po sezoně. Nabízíme však možnost mimořádných vstupů pro organizované skupiny minimálně 30 osob. Takže i po této Ondřejské pouti se návštěvníci do hradu ještě dostanou. Na ondřejské pouti máme doprovodný program v podobě dechové kapely kapely z Fryčovic, která mimo jiné také hudebně doprovází poutní mši svatou. Tu vede pan farář Tyleček z římskokatolické farnosti Rychaltice a poté vystoupila Lašská divadelní a koncertní společnost Gigula s pásmem koled. Mimo to mohou návštěvníci využít drobný stánkový prodej v podobě tradičních teplých nápojů nebo i nějakých pochutin a pro děti jsme letos jako novinku připravili okružní jízdy na poníkovi.”


Anketa: “Přijeli jeli jsme z Brušperka a přijeli jsme přímo na pouť. Dole jsme si dali svařáček a pak jsme šli do kopečka na hrad. Obvykle jdeme na pouť a na hrad. Jinak jezdíme hodně na kolech, protože to máme kousek.”
Anketa: “Jsem místní občan, který si rád zajde na hrad se podívat, akorát, že chodím jenom jednou za rok, protože se mi do toho kopce furt nechce… Jsem zvědav, jak dopadne ta rekonstrukce, která je před první bránou. To je jeden z hlavních důvodů, proč jsem tady dneska šel, ale bohužel je to zavřené. Tak doufám, že to příští rok už bude otevřené.”
Barbora Hrabovská, kastelánka hradu Hukvaldy: “Letošní sezona na hradě Hukvaldy byla velice příjemná, co se týče počtu návštěvníků. Ke konci října jsme na nějakých 67 tisících návštěvníků, což je srovnatelné s předchozím rokem. Zaznamenávali jsme mírný úbytek návštěvníků v období letních prázdnin a to primárně z důvodu zhoršených povětrnostních podmínek, kdy prakticky od půlky července do konce září nám na všechny akce pršelo.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy