Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánočních stromků je letos na plantážích dostatek, hitem sezóny je jedlička

S blížícími se Vánocemi vrcholí také doba nákupu vánočních stromků. Ti, kteří dávají přednost čerstvým stromečkům je právě v těchto dnech vybírají na různých speciálních plantážích. Už teď je možno říct, že svůj stromeček sežene každý.

Hitem mezi různými druhy stromků je letos jedlička. Ta dává ale pěstitelům nejvíce práce.

Radovan Jílka, pěstitel stromků: „Ty jedle strašně dlouho rostou, takže roční přírůst té jedle dneska, má-li být ta jedle kvalitní, je kolem 25 centimetrů. Ten trend se vyvíjí tak, že čím dál víc lidí chce prostě jedli, protože všichni jsou rozjedovaní reklamou přesto, že podle nás stále nejkrásnějším a nejlepším stromečkem na vánoce je stříbrňák. Vyžaduje nejméně práce, nepotřebuje vodu a v podstatě tak, jak ho člověk většinou na ten kříž dá, nebo do toho stojánku, tak ho může na velikonoce vyhodit, aniž by se tam cokoli měnilo.“

Anketa, kupující: „Já nevím, co to máme, nějaký krásný, co vybraly děti.“

„Jo, máme pěkný stromeček.“

„Přejeme všem krásné vánoce.“

„Letos už mám vybraný stromeček a mám doma jedličku.“

„Ano, stříbrný smrček, až do ledna, možný dýl, uvidím, i suchý ho tam nechám.“

Snaha o co nejpozdější vyřezání stromků se letos díky počasí obrátila proti pěstitelům. Práce ve sněhu je totiž velmi náročná.

Radovan Jílka, pěstitel stromků: „Ta práce v tom sněhu, prostě to je pro vrahy. Takže brigádníci, kteří nám pomáhají, si to vychutnávají se vším všudy. Musím říct, že toto je hodně nepříjemná a hodně tvrdá práce."

Také díky studentům - brigádníkům si však každý i letos svůj stromeček najde.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy