Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poprvé na světě mohou lyžaři v Malé Morávce využít systém virtuálního skipasu

Celý MS kraj |

Jako první na světě spustili ve ski areálu Kopřivná v Malé Morávce do ostrého provozu nový systém virtuálních skipasů. Nově k lyžování nebude nutná plastová karta, postačí mobilní telefon v kapse.

Instalace a používání je intuitivní a jednoduché.

Jan Ležatka, obchodní ředitel: „Pokud přijdete do našeho areálu, tak těch možností je několik jak si koupit jízdenku., vydává to jak fyzická pokladna, tak naše automatické pokladny., kdy zcela jednoduše dáte „koupit skipas“, stejně jako v případě klasického skipasu,, teď to jakože trochu vybíjí baterku, teď to funguje. Dám do kapsy, procházím turniketem, lyžuji celý den, odcházím z areálu, ten lístek jenom vypnu, ať mi to dál nežere baterku. Na pokladně je možno koupit tuto jízdenku s tímto QR kódem, variantou druhou je náš web shop. Stačí mít telefon s aktivovanou jízdenkou volně strčený na levé straně v kapse, přijdu k turniketu, turniket načte telefon, otevře se, nemusím nic vytahovat, bluetooth je spuštěný, to spouští ta aplikace, právě v tom režimu, kdy zmáčknete „použít teď“, tak teď běží blouetooth.“

Systém, instalovaný ve spolupráci s rakouskou firmou, byl dokonale odzkoušen s různými mobily a je již v plném provozu.

Martin Benroider, zástupce realizátora: „Kopřivná je pro nás novým klientem, který se připojil v loňském roce. Je tady ideální infrastruktura pro to, aby se stala prvním ski resortem, pro používání této technologie.“

Jakub Unucka (ODS), náměstek hejtmana MS kraje: „Je to super bomba, protože většinou, když je něco prvního v našem kraji, tak je to negativní. A tady jsme pozitivní a možná navážeme na Ostravu s jejich kartovým systémem v placení MHD, protože tady to mobilové placení bude určitě rozšířené za rok, za dva, všude. Já už to nainstalované mám, už jsem dokonce i lyžoval.“

Systém umožní mnoho benefitů také v budoucnosti, například, když bude nutné přerušit lyžování.

Karel Ležatka, provozovatel areálu: „Kromě toho, že je jednoduchý a intuitivní ten nákup a pohyb po tom areálu, tak pro nás to bude znamenat možnost, těm našim zákazníkům nabídnout něco navíc. těm, kteří tady byli v nějakou dobu, my jsme schopni je vybrat z toho systému, že víme, která čísla karet tady byla v nějaký okamžik, tak těmto číslům karet, aniž bychom věděli, kdo je jejich majitel, jsme schopni jim, jako třeba formou nějaké odměny, kompenzace apod. Ale to je jenom jedna z možností. Například v případě, že budou zhoršené povětrnostní podmínky, tak jsme schopni jim do toho telefonu, aniž bychom věděli, o koho jde, plošně třeba nabít večerní lyžování následující den. Nebo jsme schopni pro ně udělat něco, že jim dovedeme půjčit něco na půjčovně, nebo jim dáme lyžařské brýle, nebo něco. V podstatě je to o té interakci, kterou se strašně poctivě snažím celých těch 17 let co tu jsem, s těmi našimi zákazníky budovat, aby to viděli, že se snažíme to dělat poctivě, že vlastně nic nešidíme.“

Anketa, lyžaři: „Využíváme, nově jsme to zkusili asi tři dny zpátky, sice jsme se toho obávali, ale kupodivu je to velice intuitivní, takže za nás dobrý.“

„Já už jsem nabitá, spokojená, dneska podmínky výborné, takže uvidíme.“

Rozšíření této technologie u nás nabízí nepřeberné možnosti, včetně např. využívání jednoho phone ticketu po celé republice.

Nahlásit chybu


K tématu

Den na kolech s MS krajem uzavřel bikeovou sezónu v Malé Morávce

30. října 2023 10:10 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Stovky bikerů malých i dospělých, i celé rodiny s dětmi přijeli na Kopřivnou do Malé Morávky, aby se rozloučili s letošní bikeovou sezónou. MS kraj zde uspořádal Den na kolech, pravidelnou akci, kterou zahajuje i končí letní sezónu. Zábava tady byla pro všechny.

Den na lyžích s MS krajem přilákal do Jeseníků stovky návštěvníků, dětí i dospělých

22. ledna 2024 16:16 | Celý MS kraj | Karel Soukop

V Malé Morávce v areálu Kopřivná se konal Den na lyžích, již tradiční každoroční akce, kterou pro veřejnost pořádá MS kraj. Za slunečného počasí zavítaly do areálu stovky návštěvníků a užily si celodenní zimní zábavu jak pro děti, tak pro dospělé.

V Jeseníkách odstartovala zimní sezóna, díky sněhovým podmínkám letos dříve, než v minulých letech

10. prosince 2023 16:39 | Celý MS kraj | Karel Soukop

O jeden až dva týdny dříve začala letos v Jeseníkách lyžařská sezóna. Díky přídělům sněhu se lyžuje na velmi kavlitní směsi přírodního i umělého. Aktuálně jsou v provozu sjezdovky Ski expres, Roháč a Kazmarka v Karlově a Kopřivná v Malé Morávce. Jen pár dnů zbývá k zahájení provozu na Čerťáku, Myšáku, Kolobouku a v Andělské Hoře.


Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

Paraglidistka neplánovaně přistála na stromě, sundali ji hasiči

Včera 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U nepodařeného přistání paraglidistky zasahovaly v sobotu tři jednotky hasičů v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při přistání totiž uvízla na stromě.

Návštěvníci havířovského koupaliště už mohou jezdit na nových tobogánech

Tento týden dorazily konečně do areálu koupaliště poslední díly pro dokončení výstavby nových tobogánů. První návštěvníci si mohli atrakci vyzkoušet o víkendu. Nadšení bylo velké.

V Beskydech nabouralo auto do spadlého stromu. Bouřky opět zaměstnávaly hasiče

Včera 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky posledních dní jsou stále velmi intenzivní. Přívalové deště přináší obrovské množství vody a silný vítr láme stromy. Hasiči v Moravskoslezském kraji mají od pátečního večera opět plno práce.

Na Slezské nainstalovali speciální cyklopanely, sloužit budou nejen cyklistům

Majitelé elektrokol mohou ve Slezské Ostravě nově využít speciální cyklo panely, díky kterým si mohou dobít baterii nebo dofoukat pneumatiky. Panely ale mají více funkcí užitečných nejen cyklistům. Slezská Ostrava je v rámci města úplně prvním obvodem, který na svých cyklostezkách panely instaluje.

Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

12. července 2024 11:07 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

12. července 2024 11:00 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

11. července 2024 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích

11. července 2024 19:43 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích u Rýmařova. Další kroky k záchraně historické stavby organizuje dobrovolnická organizace INEX která uspořádala work camp u janovického zámku.

Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

David Moravec

12. července 2024 13:38 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

ředitel festivalu

Ivan Strachoň (KSČM)

12. července 2024 13:34 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

lídr v krajských volbách

Srpnový velký závod dračích lodí na Slezské Hartě měl předehru v závodě mládeže

12. července 2024 11:10 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

Závody dračích lodí mládeže na Slezské Hartě měly být původně jen malou pozvánkou na velké závody dospělých v srpnu. Účast celkem 14 posádek základních i středních škol a atmosféra závodů si však za těmi velkými vůbec nezaostávala.

Bruntálská sportovní gymnastika načala novou kapitolu svých dějin mezinárodním trojbojem

12. července 2024 11:01 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

Novou kapitolu svých dějin nakousla bruntálská sportovní gymnastika TJ Praděd. V loňském roce se městu podařilo prosadit Zafinancovat novou pružnou podlahu, která splňuje podmínky pro mezinárodní závody. A právě ty si bruntálské gymnastky poprvé vyzkoušely.

Farma ve Staré Vodě u Světlé Hory obhájila titul Regionální potravina MS kraje

12. července 2024 10:53 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

Farma U Stromovouse ve Staré Vodě obhájila titul Regionální potravina MS kraje. Získala ho za Jesenický horský sýr z vlastní produkce. Na farmě chovají vlastní krávy plemene Jersey a hnědé krátkosrsté kozy. Na oslavu titulu na farmě pořádali veřejnou ochutnávku sýrů.

Poprvé na světě mohou lyžaři v Malé Morávce využít systém virtuálního skipasu
Vydáno 22. ledna 2023 18:15, Celý MS kraj, Karel Soukop
Jako první na světě spustili ve ski areálu Kopřivná v Malé Morávce do ostrého provozu nový systém virtuálních skipasů. Nově k lyžování nebude nutná plastová karta, postačí mobilní telefon v kapse.

Instalace a používání je intuitivní a jednoduché.

Jan Ležatka, obchodní ředitel: „Pokud přijdete do našeho areálu, tak těch možností je několik jak si koupit jízdenku., vydává to jak fyzická pokladna, tak naše automatické pokladny., kdy zcela jednoduše dáte „koupit skipas“, stejně jako v případě klasického skipasu,, teď to jakože trochu vybíjí baterku, teď to funguje. Dám do kapsy, procházím turniketem, lyžuji celý den, odcházím z areálu, ten lístek jenom vypnu, ať mi to dál nežere baterku. Na pokladně je možno koupit tuto jízdenku s tímto QR kódem, variantou druhou je náš web shop. Stačí mít telefon s aktivovanou jízdenkou volně strčený na levé straně v kapse, přijdu k turniketu, turniket načte telefon, otevře se, nemusím nic vytahovat, bluetooth je spuštěný, to spouští ta aplikace, právě v tom režimu, kdy zmáčknete „použít teď“, tak teď běží blouetooth.“

Systém, instalovaný ve spolupráci s rakouskou firmou, byl dokonale odzkoušen s různými mobily a je již v plném provozu.

Martin Benroider, zástupce realizátora: „Kopřivná je pro nás novým klientem, který se připojil v loňském roce. Je tady ideální infrastruktura pro to, aby se stala prvním ski resortem, pro používání této technologie.“

Jakub Unucka (ODS), náměstek hejtmana MS kraje: „Je to super bomba, protože většinou, když je něco prvního v našem kraji, tak je to negativní. A tady jsme pozitivní a možná navážeme na Ostravu s jejich kartovým systémem v placení MHD, protože tady to mobilové placení bude určitě rozšířené za rok, za dva, všude. Já už to nainstalované mám, už jsem dokonce i lyžoval.“

Systém umožní mnoho benefitů také v budoucnosti, například, když bude nutné přerušit lyžování.

Karel Ležatka, provozovatel areálu: „Kromě toho, že je jednoduchý a intuitivní ten nákup a pohyb po tom areálu, tak pro nás to bude znamenat možnost, těm našim zákazníkům nabídnout něco navíc. těm, kteří tady byli v nějakou dobu, my jsme schopni je vybrat z toho systému, že víme, která čísla karet tady byla v nějaký okamžik, tak těmto číslům karet, aniž bychom věděli, kdo je jejich majitel, jsme schopni jim, jako třeba formou nějaké odměny, kompenzace apod. Ale to je jenom jedna z možností. Například v případě, že budou zhoršené povětrnostní podmínky, tak jsme schopni jim do toho telefonu, aniž bychom věděli, o koho jde, plošně třeba nabít večerní lyžování následující den. Nebo jsme schopni pro ně udělat něco, že jim dovedeme půjčit něco na půjčovně, nebo jim dáme lyžařské brýle, nebo něco. V podstatě je to o té interakci, kterou se strašně poctivě snažím celých těch 17 let co tu jsem, s těmi našimi zákazníky budovat, aby to viděli, že se snažíme to dělat poctivě, že vlastně nic nešidíme.“

Anketa, lyžaři: „Využíváme, nově jsme to zkusili asi tři dny zpátky, sice jsme se toho obávali, ale kupodivu je to velice intuitivní, takže za nás dobrý.“

„Já už jsem nabitá, spokojená, dneska podmínky výborné, takže uvidíme.“

Rozšíření této technologie u nás nabízí nepřeberné možnosti, včetně např. využívání jednoho phone ticketu po celé republice.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000035352/poprve-na-svete-mohou-lyzari-v-male-moravce-vyuzit-system-virtualniho-skipasu