Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Konference v NJ řešila malé podnikatele

Ekonomové, zástupci různých institucí a Moravskoslezského kraje řešili na konferenci “Rozvoj Novojičínska” otázku drobných a především začínající živnostníků v regionu. Důležitost tohoto sektoru přijel posílit také předseda Asociace malých a středních podniků Karel Havlíček.

Postavení malých a středních podniků a jejich podpora - to byla hlavní témata 5. ročníku konference “Rozvoj Novojičínska”, kterou pořádala spolu s dalšími partnery střední škola Educa. Konference byla rozdělena do tří diskuzních panelů.

“Jeden z nich je význam a rozvoj malých a středních podniků, druhým jejich financování a třetím jsou rodinné firmy,” uvedla Lidmila Kramolišová, jednatelka SOŠ Educa Nový Jičín.

Důležitost podpory zejména začínajících podnikatelů a živnostníků tu zdůraznil také předseda Asociace malých a středních podniků v ČR Karel Havlíček.

“Pochopitelně jim musíme ukazovat, že podnikání není jen o byrokracii a o tom, o čem se dnes píše v médiích, ale že je to obrovská výzva a určité dobrodružství,” míní Karel Havlíček, předseda Asociace malých a středních podniků.

Zástupce Moravaskoslezského kraje vyzdvihl také nutnost posílení technického vzdělání v oblasti řemesel, například truhláře, zámečníky a svářeče.

“Takže tady hledáme řešení, propojení podnikatelského sektoru se školami, kde nastavujeme určitý systém stipendií,” sdělil Jan Krkoška (ANO 2011), náměstek hejtmana MSK.

“Nezvyšujeme už několik let nájemné pro podnikatele, abychom nezhoršovali jejich ekonomickou situaci, rada teď projednávala nějaké slevy z nájemného, takže k tomu přistupujeme velmi zodpovědně,” informovala Blanka Faluši (ČSSD), místostarostka Nového Jičína.

Novojičínská radnice kromě toho také v oblasti rozvoje podnikání zvažuje podporu projektu tzv. podnikatelského inkubátoru.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků