Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Otužilci symbolicky otevřeli Čerťák, studenou vodu pokořilo asi 40 lidí

Novojičíňáci symbolicky otevřeli nádrž Čerťák, která je po opravách opět plná vody. Někteří do ní jen namočili kotníky, největší otužilci ale rozčeřili hladinu plaveckými tempy.

Teplota vzduchu 8 stupňů, ovšem s mírným větrem, teplota vody Čerťáku 3 stupně. Přesto se nádrž poslední únorovou neděli rozhodlo odemknout zhruba 40 plavců. Další asi 3 stovky účastníků pozorovali událost ze břehu. 

“Nedávno jsem okolo šel a viděl jsem, že už rozmrzl a je plný vody, tak po té rekonstrukci mě napadlo, že bychom ho mohli dneska odemknout. Doufám, že nebude lidem zima, máme čaj, máme nějakou slivovici a těšíme se na všechny,”  uvedl Jiří Klein, organizátor akce. 

Mezi aktivními účastníky byli i muži a ženy, kteří se plavání ve studené vodě věnují jako koníčku a otevírání Čerťáku si opravdu užívali, jako například Dana Dokládalová a Michaela Zetochová.  

“Výborné, mokré, studené, osvěžující,” okomentovala koupání Dana Dokládalová.. “Je to super,” přidala se Michaela Zetochová. “Bylo to úplně skvělé, nádherné,” prohlásil další plavec. “Zážitek mrazivý, ale dobrý,” usmála se další otužilkyně. 

Právě tento muž, Jan Kelnar, jako jediný celou nádrž i tam a zpět přeplaval. 

“Chodím tak rekreačně jednou týdně do vody, trochu trénovaný jsem, ale ne nějak extra, že bych to přeháněl,” Jan Kelnar, účastník akce.  

 Ti nejodvážnější vlezli do vody celí, naopak někteří alespoň do vody ponořili kotníky. 

“Bylo to dobré, nejsem vůbec zmrzlý,” řekl asi dvouletý chlapec.

“Já jsem si říkal, že ne každý má tolik odvahy, aby tam vlezl celý, takže účastník, který vleze do vody po kotníky, po kolena, po rozkrok, po pás, po hruď nebo po krk, každý dostane diplom, že dnes odemkl Čerťák. Takže každý podle toho, co uzná za vhodné,”  konstatoval Jiří Klein.  

Na facebooku akce zaujala na 9 stovek lidí a zlákala i Filipa Regenta, který se vykoupat přiběhl ze Studénky. 

“V jedenáct hodin jsme s partičkou vybíhali, po cestě jsem si dali kávičku, tak na pohodu, abychom stihli tady ten start,” usmíval se Filip Regent, účastník akce. 

Už teď rok dopředu pořadatel akce avizoval, že další odemykání Čerťáku se uskuteční 28. února 2021.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků